LM. Vive kontynuuje zwycięski marsz

Drugi mecz i drugie zwycięstwo – szczypiorniści Vive Tauronu Kielce pokonali przed własną publicznością szwedzki IFK Kristianstad 38:28 i po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów mają na swoim koncie komplet punktów. Gospodarzy do wygranej poprowadził duet Paweł Paczkowski – Karol Bielecki.

Rywalizację w Champions League piłkarze ręczni IFK Kristianstad rozpoczęli od domowej porażki z Vardarem Skopje (23:28). Podopieczni Tałanta Dujszebajewa, choć przez długi czas nie potrafili znaleźć sposobu na zawodników Mieszkowa Brześć, ostatecznie zwyciężyli 29:24. Dzisiejsze spotkanie miało jednego faworyta – byli nim mistrzowie Polski, których szeregi wzmocnił powracający po kontuzji Dean Bombac.

Tim Sorensen Albin Jagergren Uros ZormanKielczanie nie powtórzyli błędów z 1. kolejki i szybko odskoczyli rywalom. Trzy bramki prowadzenia uzyskali dzięki golom Julena Aguinagalde, Karola Bieleckiego i Urosa Zormana (6:3). W pierwszym kwadransie hiszpański kołowy był liderem swojej drużyny. W kolejnych minutach pałeczkę przejął jednak od niego Paweł Paczkowski. 23-latek jeszcze przed przerwą kilkukrotnie sforsował defensywę gości. Do przerwy obrońcy tytułu prowadzili 18:13.

W drugiej odsłonie mistrzowie Polski powiększyli przewagę. Najpierw – dzięki dobrej postawie Karola Bieleckiego i Sławomira Szmala – przetrwali napór rywali, a następnie sami rozpoczęli popis na połowie szwedzkich przeciwników.

Tore Stig Moen Nilsen Pawe³ PaczkowskiKwadrans przed końcem na parkiet – po raz pierwszy jako zawodnik Vive – wbiegł Dean Bombac. Słoweniec zdobył swojego premierowego gola, jednak po chwili nie wykorzystał rzutu karnego. To nie przeszkodziło kielczanom, którym w końcówce ponownie przewodził Paczkowski. 23-letni prawy rozgrywający zakończył spotkanie z dorobkiem 7 trafień i – do spółki z Karolem Bieleckim – był najskuteczniejszy na parkiecie.

Widowisko zakończyło się ostatecznie triumfem gospodarzy 38:28. Na kolejne emocje z udziałem Vive poczekamy do 9 października. Wtedy to kielczanie zmierzą się na wyjeździe z wymagającym przeciwnikiem – Pick Szeged, którego barwy od nowego sezonu reprezentują byli szczypiorniści mistrzów Polski – Denis Buntić i Marin Sego.