Ekstraklasa. Pierwsza domowa porażka Arki

Arka Gdynia uległa na własnym stadionie Piastowi Gliwice 1:2 w meczu 11. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramkę dla gospodarzy zdobył Marcus Vinicius da Silva. Szalę zwycięstwa na korzyść wicemistrzów Polski przechylili Gerard Badia i Hebert.

Piłkarze z Gdyni w obecnym sezonie na własnym stadionie nie zaznali dotąd goryczy porażki. Z kolei gliwiczanie do tej pory nie wygrali na wyjeździe. Oczekiwania były więc jasne – Arka chciała podtrzymać passę, a Piast próbował się przełamać.

Miroslav Bo¿ok Marcin PietrowskiGoście bez kompleksów rozpoczęli mecz. Bliski szczęścia tuż po pierwszym gwizdku był Gerard Badia, ale Hiszpan uderzył niecelnie. Kilkanaście minut później wyregulował jednak celownik i był już bezbłędny. 26-latek przymierzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się jeszcze od muru i zaskoczył bezradnego Konrada Jałochę. Żółto-niebieskim brakowało pomysłu na rozmontowanie defensywy przyjezdnych. Ci natomiast nie garnęli się do brawurowych ataków i dowieźli prowadzenie do szatni.

Pi³karz Piasta ciesz¹ siê z golaTuż po przerwie do remisu doprowadził Marcus Vinicius da Silva, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Heberta. Chwilę później fantastyczna okazję miał Paweł Abbott. Rezerwowy napastnik Arki zamarkował strzał, dzięki czemu znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Jakub Szmatuła obronił jednak jego uderzenie i nie dał się pokonać. W 72. minucie Abbott okazał się równie nieskuteczny. Tym razem nie trafił w światło bramki z zaledwie siedmiu metrów. Końcówka spotkania należała do gości. Centrę Michała Masłowskiego z rzutu rożnego na zwycięskiego gola dla swojej drużyny zamienił Hebert.

Była to pierwsza domowa porażka Arki w bieżącej kampanii ligowej. Gdynianie, z siedemnastoma oczkami na koncie, zajmują piąte miejsce w tabeli. Piast z kolei przerwał passę pięciu meczów bez zwycięstwa na wyjeździe w obecnym sezonie. Gliwiczanie zgromadzili do tej pory jedenaście punktów, co daje im jedenastą lokatę.