Polacy za granicą. Strzelecka seria Teodorczyka trwa, asysta Linetty’ego

Znakomity sezon w barwach Anderlechtu Bruksela rozgrywa Łukasz Teodorczyk, który w meczu z WaaslandBeveren (1:2) zdobył już dziewiątego gola w bieżącej kampanii ligowej. Z dobrej strony pokazał się również Karol Linetty. Piłkarz Sampdorii zanotował asystę przy zwycięskim trafieniu swojego zespołu w starciu z Interem Mediolan (1:0).

Pięć goli w pięciu ostatnich spotkaniach ligowych – takim wynikiem może pochwalić się Łukasz Teodorczyk, grający na co dzień w Anderlechcie Bruksela. Tym razem 25-letni napastnik wpisał się na listę strzelców w 10. minucie przegranego przez jego ekipę meczu z Waasland-Beveren (1:2). Polak otrzymał prostopadłą piłkę i w sytuacji sam na sam nie dał większych szans wybiegającemu z bramki Laszlo Kotelesowi. Ogółem zanotował już dziewiąte trafienie w obecnym sezonie Jupiler League, co czyni go najskuteczniejszym zawodnikiem rozgrywek. Mimo porażki, Fiołki zachowały drugą pozycję w tabeli.

Karol LinettyAsystę w wygranej konfrontacji Sampdorii z Interem (1:0) zaliczył Karol Linetty. W 44. minucie były piłkarz Lecha Poznań obsłużył podaniem w polu karnym Fabio Quagliarellę, który – jak się później okazało – zdobył jedynego gola niedzielnego wieczoru. Postawa naszego rodaka mogła się podobać. 21-latek dobrze zabezpieczał tyły, a kiedy trzeba było aktywnie uczestniczył w akcjach ofensywnych.

ITALY SOCCER SERIE ABezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Empoli z Romą. W składach obu zespołów między słupkami wystąpili Łukasz Skorupski oraz Wojciech Szczęsny. Zdecydowanie więcej pracy w bramce miał ten pierwszy. 25-letni golkiper popisał się kilkoma wysokiej klasy paradami, szczególnie przy strzałach Mohameda Salaha, Edina Dzeko i Kostasa Manolasa. Jego vis a vis był natomiast przez cały mecz praktycznie bezrobotny.

Wysokiej porażki doznało Nantes, które uległo na wyjeździe liderowi Ligue 1 – OGC Nice 1:4. Przy jedynej bramce dla Kanarków asystował Mariusz Stępiński. Polak spędził na boisku 69. minut. Tym razem w wyjściowej „jedenastce” Stade Rennais znalazł się Kamil Grosicki. Drużyna naszego reprezentanta pokonała Metz 1:0, dzięki czemu awansowała na piąte miejsce w stawce. „Grosik” został zmieniony w 64. minucie, a do tego czasu był jednym z wyróżniających się zawodników na placu gry. Często stwarzał zagrożenie pod polem karnym rywali, zabrakło mu natomiast konkretów.

***

Jupiler League 13. kolejka:

Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) – rozegrał 90 minut, w czasie których zdobył gola oraz otrzymał żółtą kartkę w przegranym spotkaniu z Waasland-Beveren (1:2)

Ligue 1 11. kolejka:

Mariusz Stępiński (FC Nantes) – do 68. minuty, asysta w przegranym meczu z OGC Nice (1:4)
Kamil Grosicki (Stade Rennais) – do 64. minuty w wygranym starciu z FC Metz (1:0)

Serie A 11. kolejka:

Łukasz Skorupski (Empoli FC) – 90 minut w zakończonej podziałem punktów konfrontacji z AS Romą (0:0)
Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut w zremisowanym pojedynku z Empoli FC (0:0)
Karol Linetty (UC Sampdoria) – 90 minut i asysta w zwycięskim spotkaniu z Interem Mediolan (1:0)