MŚ Katar 2015. Bałkany „pobite” przez Danię i Niemcy

Reprezentacja Niemiec wygrała mecz o siódme miejsce mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Katarze ze Słowenią 30:27. Apetyty naszych zachodnich sąsiadów po świetnej grze w grupie były jednak zdecydowanie większe.  W innym meczu zespołów, które odpadły po ćwierćfinałach Chorwacja podejmowała Danię i przegrała 24:28 w spotkaniu o piątą pozycję.

Zawodnicy Dagura Sigurdssona zaliczyli słaby początek meczu z zawodnikami z byłej Jugosławii. Przegrywali już 4:7, ale już w 17. minucie doprowadzili do remisu i za sprawą Patricka Wiencka wyszli na dwubramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca pierwszej połowy. Syrena dała znak na przerwę, a tablica wskazywała wynik 16:14.

Qatar 2015 M85 GER vs SLO

Po przerwie całkiem dobrze spisujący się w ataku Słoweńcy zmniejszyli dystans do Niemców. Jednak kiedy zdobywali bramkę kontaktową za każdym razem piłkarze w białych koszulkach odpowiadali celnymi rzutami. W ataku szalał  Uwe Gensheimer, który rzucił  aż 13 bramek, bacznie przyczyniając się do zwycięstwa swojej drużyny. Wygrana Niemców dała im promocję do udziału w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

***

Mecz o 7. miejsce

Niemcy Słowenia 30:27 (16:14)

Niemcy: Heinevetter, Lichtlein – Gensheimer 13, Wiencek 4, Groetzki 3, Boehm 2, Schoengarth 2, Strobel 2, Kneer 1, Sellin 1, Weinhold 1 oraz Mueller, Kraus, Pekeler
Kary: 6 min.
Karne: 5/7

Słowenia: Prost, Skof – Natek 9, Gajić 3, M.Zvizej 3, Skube 3, Kavcitnik 2, Cehte 2, L.Zvizej 2, Bezjak 2, Bundalo 1 oraz Kozlina, Zorman, Spiler
Kary: 8 min.
Karne: 2/2

W meczu o 5. miejsce Chorwaci podejmowali Danię. Od początku spotkania mecz był wyrównany, choć Skandynawowie grali bardzo mocno w obronie. W 12. minucie zawodnicy z północy Europy pokazywali świetną piłkę ręczną (8:4). Szczególnie mocno świeciła gwiazda Mikkela Hansena, który rzucał jak natchniony (osiem goli w meczu). Trener Chrowatów Slavko Goluza wziął czas, a jego zawodnicy wzięli się za odrabianie strat. Już po paru minutach przewaga Chorwatów zmalała o dwie bramki 10:8. Następne akcje to popis gry Hansena i spółki. Zespół Gudmundura Gudmundssona odskoczył aż na sześć bramek (14:6). Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:11.

Qatar 2015 M86 CRO vs DEN

Chorwaci nie podłamali się dużą przewagą jaką mieli do przeciwnika i zabrali się za odrabianie strat (18:16). Ekipa Goluzy grała jednak falami i do złudzenia przypominała grę kadry Polski. Odrabiali straty po to, żeby zaraz znów przegrywać pięcioma golami (17:22). Przeżyli oni jeszcze jedną dobrą fale – wystarczyła ona na zbliżenie się do duńskich kolosów na dwie bramki. Na więcej nie pozwolił znakomicie spisujący się w bramce Niklas Landin.