LM. Wisła Płock bliska niespodzianki

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock przegrali na wyjeździe z Paris SaintGermain HB 30:33 w meczu 2. kolejki grupy A Ligi Mistrzów. Mimo porażki, Nafciarze mogli być zadowoleni ze swojej gry. Szczególnie w pierwszej połowie byli równorzędnym rywalem dla francuskiego faworyta.

Szczypiorniści z Płocka przyjechali do Paryża powalczyć z kolejnym faworytem grupy. W pierwszej kolejce wicemistrzowie Polski ulegli Barcelonie 23:28. PSG natomiast rywalizację w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów rozpoczęło od porażki z THW Kiel (27:28).

Wisła znakomicie weszła w spotkanie. Goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 7. minucie mieli na koncie dwie PSG vs Orlen Wisla Plockbramki więcej od rywali. Pięć minut później Nafciarze wygrywali już 7:4. W tym okresie graczom z Płocka wychodziło absolutnie wszystko. Paris Saint-Germain próbowało doprowadzić do remisu, ale za każdym razem wicemistrzowie Polski odpowiadali skutecznymi atakami. Francuzom udało się wyrównać w 19. minucie. Przy stanie 11:11 goście odskoczyli na różnicę trzech goli. Paryżanie na potęgę pudłowali w dobrych sytuacjach, co skrzętnie wykorzystywał polski zespół. Niestety, chwila rozprężenia w końcówce spowodowała, że gospodarze zdołali doprowadzić do remisu.

Tuż po wznowieniu gry PSG rzuciło na 16:15, ale Nafciarze szybko wyrównali. Wisła mogła nawet wyjść na prowadzenie, PSG vs Orlen Wisla Plockale Michał Daszek zmarnował sytuację sam na sam. Z biegiem czasu Francuzi poprawili skuteczność w ataku. Do tego bardzo dobrze bronili ich bramkarze. W efekcie drużyna z Paryża wypracowała trzybramkową przewagę (22:19). W grze Nafciarzy zaczęły mnożyć się błędy, które spowodowały, iż rywale utrzymywali zaliczkę (27:24). Wicemistrzowie Polski próbowali gonić gospodarzy, ale ci za każdym razem odpowiadali skutecznymi rzutami. Ostatecznie PSG pokonało Wisłę 33:30.

Paris Saint-Germain po dwóch kolejkach zajmuje czwarte miejsce w tabeli grupy A z dorobkiem dwóch oczek. Orlen Wisła Płock nie zdobyła jeszcze punktów i jest sklasyfikowana na ostatniej pozycji.