LM. Stracona szansa Nafciarzy

Mieli rywala na widelcu, jednak ostatecznie musieli uznać jego wyższość. Szczypiorniści Orlen Wisły Płock ulegli na wyjeździe ekipie IFK Kristianstad 24:25 i spadli na ostatnie miejsce w tabeli grupy A. Kwadrans przed końcem prowadzili 19:17.

To było jedno z tych spotkań, które miało ogromne znaczenie dla ostatecznych rozstrzygnięć w tabeli grupy A. Zwycięstwo gwarantowało szóste miejsce w tabeli, porażka mogła mocno zmniejszyć szanse płocczan na występ w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

W pierwszych minutach gra koncentrowała się wokół dwóch zawodników – Nemanji Obradovicia i Tima D. Sorensena. Gdy Serb przestał trafiać, mecz zaczął powoli wymykać się gościom spod kontroli. Po golach Olafura Andresa Gudmundssona i Victora Hallena do odrabiania były już trzy bramki (2:5). W momencie kiedy dobry kwadrans swojego zespołu zwieńczył Albin Lagergren, wynik wyglądał jeszcze gorzej (4:8).

Podopieczni Piotra Przybeckiego potrzebowali impulsu, a taki mogła przynieść tylko rozmowa z trenerem. Niestety, Kristianstad zdołało rzucić jeszcze dwa trafienia (4:10). Wicemistrzowie Polski stanęli przed niełatwym zadaniem, ale podjęli wyzwanie. Uspokoili nieco grę i za każdym razem potrafili odpowiedzieć na skuteczną akcję rywali. Przed przerwą urwali gospodarzom jednego gola (10:15).

Zaraz po zmianie stron przewaga przeciwników zaczęła topnieć. Dobrze spisywał się Lovro Mihić, a na linii siódmego metra skuteczniejszy od Valentina Ghionei był Michał Daszek. W ślady swoich kolegów poszedł Jose Guilherme de Toledo, a remis wydawał się tylko kwestią czasu (14:16).

Tak też się stało! Wisła poszła za ciosem! Na 17:17 rzucił Valentin Ghionea. Prowadzenie to efekt doskonałej gry Brazylijczyków. Po bramce Gilberto Duarte (19:17), rzut karny zmarnował jednak Michał Daszek. Rozpoczęła się wojna nerwów, w której poziom zespołu w górę ciągnął de Toledo. Nafciarze pękli, kiedy z gry na 2 minuty wykluczony został Dan-Emil Racotea. Nadzieje gości w pył obrócił Albin Lagergren (22:25), a gole Igora Żabicia i Gilberto Duarte tylko zmniejszyły rozmiary porażki (24:25).

Wicemistrzowie Polski spali na ostatnie miejsce w tabeli grupy A. Punkty wywalczyli do tej pory tylko w wyjazdowym pojedynku w Zagrzebiu. Teraz czeka ich runda rewanżowa. Do szóstego Kristianstadu tracą dwa oczka.