ME 2016. Wyrównany mecz z Niemkami, rozstrzygnął brak skuteczności

Szczypiornistki reprezentacji Polski nie sprostały Niemkom w swoim trzecim i zarazem ostatnim meczu mistrzostw Europy w Szwecji. Biało-czerwone uległy podopiecznym Michaela Bieglera 22:23 i odpadły z rywalizacji.

Nie tak miała wyglądać przygoda podopiecznych Leszka Krowickiego z czempionatem Starego Kontynentu. Po obiecujących sparingach biało-czerwone nie zdołały nawiązać wyrównanej walki z wicemistrzyniami olimpijskimi Francuzkami oraz wicemistrzyniami świata Holenderkami. Ostatnie nadzieje na awans wiązały z dzisiejszym pojedynkiem z Niemkami.

Od pierwszych minut doskonale między słupkami prezentowała się Adrianna Płaczek. Wynik spotkania otworzyła Katarzyna Janiszewska, mniej skuteczne w ataku były Marta Gęga i Kinga Achruk. Wyrównana batalia toczyła się do wyniku 2:2.

Kim Naidziniavicius i Kinga AchrukPrzy stanie 4:6 Niemki zaczęły konsekwentnie powiększać przewagę. Gdy do siatki trafiła Anne Hubinger, na tablicy wyników pojawił się rezultat 4:9. Jeszcze przed przerwą stratę zdołała zmniejszyć dobrze spisująca się na siódmym metrze Kinga Grzyb. Gola na 10:12 rzuciła Ewa Andrzejewska.

Po powrocie na parkiet szybką bramkę zapisała na swoim koncie Agnieszka Kowalska. Polki odnotowały jednak kolejny przestój w ofensywie, a do 38. minuty trafiały wyłącznie rywalki (11:15).

Sygnał do ataku dała Kinga Achruk. Nasza kapitan na pięć minut przed końcem doprowadziła do remisu. Biało-czerwone objęły nawet prowadzenie, jednak w kluczowym momencie więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Michaela Bieglera. Skuteczne były Svenja Huber i Kim Naidziniavicius, które przesądziły o ostatecznym triumfie swojej drużyny 23:22. W ostatniej akcji meczu ze skrzydła nie trafiła Agnieszka Kowalska.

Kinga Grzyb Marta Gêga i Kim Naidziniavicius

To koniec marzeń Polek o awansie do drugiej rundy rywalizacji. Biało-czerwone wracają do domu. W Szwecji nie wywalczyły nawet punktu.