fot. PAP/Marcin Bielecki

ME 2016. Wyrównany mecz z Niemkami, rozstrzygnął brak skuteczności

Szczypiornistki reprezentacji Polski nie sprostały Niemkom w swoim trzecim i zarazem ostatnim meczu mistrzostw Europy w Szwecji. Biało-czerwone uległy podopiecznym Michaela Bieglera 22:23 i odpadły z rywalizacji.


Nie tak miała wyglądać przygoda podopiecznych Leszka Krowickiego z czempionatem Starego Kontynentu. Po obiecujących sparingach biało-czerwone nie zdołały nawiązać wyrównanej walki z wicemistrzyniami olimpijskimi Francuzkami oraz wicemistrzyniami świata Holenderkami. Ostatnie nadzieje na awans wiązały z dzisiejszym pojedynkiem z Niemkami.

Od pierwszych minut doskonale między słupkami prezentowała się Adrianna Płaczek. Wynik spotkania otworzyła Katarzyna Janiszewska, mniej skuteczne w ataku były Marta Gęga i Kinga Achruk. Wyrównana batalia toczyła się do wyniku 2:2.

Kim Naidziniavicius i Kinga AchrukPrzy stanie 4:6 Niemki zaczęły konsekwentnie powiększać przewagę. Gdy do siatki trafiła Anne Hubinger, na tablicy wyników pojawił się rezultat 4:9. Jeszcze przed przerwą stratę zdołała zmniejszyć dobrze spisująca się na siódmym metrze Kinga Grzyb. Gola na 10:12 rzuciła Ewa Andrzejewska.

Po powrocie na parkiet szybką bramkę zapisała na swoim koncie Agnieszka Kowalska. Polki odnotowały jednak kolejny przestój w ofensywie, a do 38. minuty trafiały wyłącznie rywalki (11:15).

Sygnał do ataku dała Kinga Achruk. Nasza kapitan na pięć minut przed końcem doprowadziła do remisu. Biało-czerwone objęły nawet prowadzenie, jednak w kluczowym momencie więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Michaela Bieglera. Skuteczne były Svenja Huber i Kim Naidziniavicius, które przesądziły o ostatecznym triumfie swojej drużyny 23:22. W ostatniej akcji meczu ze skrzydła nie trafiła Agnieszka Kowalska.

Kinga Grzyb Marta Gêga i Kim Naidziniavicius

To koniec marzeń Polek o awansie do drugiej rundy rywalizacji. Biało-czerwone wracają do domu. W Szwecji nie wywalczyły nawet punktu.

* * *

Polska – Niemcy 22:23 (10:12)

Polska: Weronika Gawlik, Adrianna Płaczek – Kinga Achruk 7, Joanna Drabik 4, Kinga Grzyb 4(4), Marta Gęga 2, Agnieszka Kowalska 2, Monika Kobylińska 1, Katarzyna Janiszewska 1, Ewa Andrzejewska 1, Patrycja Królikowska, Joanna Kozłowska, Emilia Galińska, Alina Wojtas, Natalia Nosek, Kamila Szczecina
Karne: 4/4
Kary: 2 minuty

Niemcy: Katja Kramarczyk, Clara Woltering – Svenja Huber 7(5), Saskia Lang 6, Anne Hubinger 4, Anna Loerper 2, Julia Behnke 1, Kim Naidziniavicius 1, Stella Kramer 1, Emily Bolk 1, Isabell Klein, Jenny Karolius, Meike Schmelzer, Lone Fischer, Kerstin Wohlbold, Alicia Stolle
Karne: 5/6
Kary: 6 minut

Sport.RIRM

drukuj