fot. flickr.com

IO w Rio 2016. Olimpijski rozkład jazdy – 21-latka powalczy o drugi medal dla Polski

Po brązowym medalu wywalczonym przez Rafała Majkę dziś szansę na olimpijskie podium ma Katarzyna Niewiadoma. Polska zawodniczka ruszy na trasę wyścigu ze startu wspólnego o godz. 17:15. Batalię o medale rozpoczynają także m.in. siatkarze i piłkarze ręczni, a w basenie po raz pierwszy zobaczymy Jana Świtkowskiego i Radosława Kawęckiego.


Katarzyna Niewiadoma – kolarstwo (wyścig ze startu wspólnego)

Wczoraj polscy kibice poznali smak nie tylko olimpijskiego sukcesu, ale i gorzkiej porażki. Z turniejem singla kobiet po raz drugi z rzędu już w pierwszej rundzie pożegnała się Agnieszka Radwańska.

niewiadomaDziś szansę na co najmniej powtórzenie wczorajszego wyniku Rafała Majki w wyścigu ze startu wspólnego będzie miała Katarzyna Niewiadoma. Polska kolarka, mimo dopiero 21 lat, stawała już na podium wielu najważniejszych imprez. W tym sezonie zwyciężała w Giro del Trentino czy Ronde van Gelderland. Choć w najsłynniejszym kobiecym wyścigu – Giro Rosa – zajęła siódmą lokatę, po raz drugi z rzędu wygrała w nim klasyfikację młodzieżową. Przed rokiem na mistrzostwach świata w Richmond w wyścigu ze startu wspólnego była siódma, dziś liczy na więcej. (fot. facebook.com)

Górska trasa pań nie jest tak trudna jak ta, którą wczoraj pokonali mężczyźni. Na blisko 140-kilometrowym dystansie jest jeden podjazd pod Vista Chinesę, wczoraj były trzy.

Siatkarze, piłkarze ręczni – sporty drużynowe

Memoriał Wagnera. Polska Iran 3 1 (19)Gdy Katarzyna Niewiadoma zakończy swoją batalię w wyścigu kolarskim, polscy kibice będą mieli okazję do kolejnych emocji. Marsz po olimpijskie podium rozpoczynają bowiem siatkarze i piłkarze ręczni. Jak deklaruje przed pierwszym meczem Stephane Antiga, w Rio de Janeiro mistrzowie świata zaprezentują swoją najlepszą dyspozycję. Dziś nie będą mieli trudnego zadania, a spotkanie z Egiptem mogą potraktować w kategorii rozgrzewki. W ostatnich latach dwukrotnie spotykali drużynę z Afryki podczas Pucharu Świata i za każdym razem nie pozwolili jej ugrać choćby seta. (fot. Katarzyna Cegielska)

Sporą niewiadomą pozostaje dyspozycja naszych szczypiornistów. Mieli napisać wielką historię podczas mistrzostw Europy, a w Brazylii poprowadzić ich miał trener, który wcześniej był ojcem sukcesu w Katarze, tj. brązowego medalu mistrzostw świata. Katastrofalna porażka z Chorwacją i odejście Michaela Bieglera sprawiły, że na kilka miesięcy przed igrzyskami reprezentację trzeba było budować na nowo. Podjął się tego Talant Dujszebajew, który w tym sezonie sięgnął z Vive Kielce po wygraną w Lidze Mistrzów. Na inaugurację turnieju w piłce ręcznej biało-czerwoni nie będą mieli łatwego zadania. Zmierzą się bowiem z gospodarzami – Brazylią.

Radosław Kawęcki, Jan Świtkowski – pływanie

kawęckiJeden i drugi sięgali po medale w trakcie ostatnich mistrzostw świata. Choć nie zaprezentują się dzisiaj w swoich koronnych konkurencjach, występy na 100 m st. grzbietowym (dla Kawęckiego) i 200 m st. dowolnym (dla Świtkowskiego) będą doskonałym przetarciem przed batalią na odpowiednio 200 m st. grzbietowym i 200 m st. motylkowym. Na pływalni zobaczymy dziś także biało-czerwoną sztafetę w składzie: Konrad Czerniak, Paweł Juraszek, Kacper Majchrzak i Jan Świtkowski. Jeśli Polakom uda się awansować do finału, o medal będą rywalizować ok. godz. 4:54. (fot. facebook.com)

Pozostałe dyscypliny

Po wczorajszej wygranej duetu Bartosz Łosiak/Piotr Kantor dziś do rywalizacji w turnieju siatkówki plażowej przystąpią: Kinga Kołosińska i Monika Brzostek (w rywalizacji kobiet) oraz Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel (w zmaganiach mężczyzn).

Polscy kibice co jakiś czas będą kierować swój wzrok na tor wioślarski, gdzie zaprezentują się trzy biało-czerwone osady. W eliminacjach wystąpią: Anna i Maria Wierzbowskie (dwójka bez sternika), Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak (dwójka podwójna wagi lekkiej), a także Miłosz Jankowski i Artur Mikołajczewski (dwójka podwójna wagi lekkiej).

Katastrofalna porażka Agnieszki Radwańskiej sprawiła, że z nadziejami spoglądamy na zmagania Jerzego Janowicza w grze pojedynczej. W turnieju gry podwójnej zaprezentują się Paula Kania i Klaudia Jans-Ignacik.

* * *

Występy Polaków podczas trzeciego dnia igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro:

Finały:

16:00 – strzelectwo (pistolet pneumatyczny 10 m kobiet): ew. Klaudia Breś
17:15 – kolarstwo (wyścig ze startu wspólnego kobiet): Małgorzata Jasińska, Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta
4:54 – pływanie (sztafeta 4×100 m st. dowolnym mężczyzn): ew. Konrad Czerniak, Paweł Juraszek, Kacper Majchrzak i Jan Świtkowski

Pozostałe występy:

14:00 – strzelectwo (pistolet pneumatyczny 10 m kobiet – eliminacje): Klaudia Breś
14:45 – gimnastyka sportowa (wielobój kobiet indywidualnie – eliminacje): Katarzyna Jurkowska-Kowalska
15:00 – jeździectwo (WKKW indywidualnie): Paweł Spisak
15:10 – wioślarstwo (dwójka bez sternika kobiet – eliminacje): Anna i Maria Wierzbowskie
15:40 – wioślarstwo (dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet – eliminacje): Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak
16:00 – siatkówka plażowa (turniej kobiet – grupa A): Kinga Kołosińska/Monika Brzostek – Lauren Fendrick/Brooke Sweat (USA)
16:00 – tenis (gra pojedyncza mężczyzn – I runda): Jerzy Janowicz – Gilles Muller (Luksemburg)
16:20 – wioślarstwo (dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn – eliminacje): Miłosz Jankowski i Artur Mikołajczewski
17:30 – kajakarstwo górskie (C1 mężczyzn – eliminacje): Grzegorz Hedwig
18:03 – pływanie (100 m st. grzbietowym kobiet – eliminacje): Alicja Tchórz
18:20 – kajakarstwo górskie (K1mężczyzn  – eliminacje): Maciej Okręglak
18:24 – pływanie (200 m st. dowolnym mężczyzn – eliminacje): Kacper Majchrzak, Jan Świtkowski
19:23 – pływanie (100 m st. grzbietowym mężczyzn – eliminacje): Radosław Kawęcki, Tomasz Polewka
19:30 – tenis stołowy (gra pojedyncza mężczyzn – II runda): Jakub Dyjas – Aleksander Szibajew (Rosja)
20:00 – siatkówka (turniej mężczyzn – grupa B): Polska – Egipt
20:17 – pływanie (sztafeta 4×100 m st. dowolnym mężczyzn – eliminacje): Konrad Czerniak, Paweł Juraszek, Kacper Majchrzak i Jan Świtkowski
20:30 – tenis (gra podwójna kobiet – I runda): Paula Kania/Klaudia Jans-Ignacik – Eugenie Bouchard/Gabriela Dabrowski
20:30 – tenis stołowy (gra pojedyncza mężczyzn – II runda): Wang Zengyi – Bojan Tokić (Słowenia)
21:40 – piłka ręczna (turniej mężczyzn – grupa B): Polska – Brazylia
1:00 – tenis stołowy (gra pojedyncza mężczyzn – III runda): ew. Jakub Dyjas, Wang Zengyi
3:00 – pływanie (200 m st. dowolnym mężczyzn – półfinały): ew. Kacper Majchrzak, Jan Świtkowski
4:00 – siatkówka plażowa (turniej mężczyzn – grupa E): Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel – Wiaczesław Krasilnikow/Konstantin Semienow (Rosja)
4:12 – pływanie (100 m st. grzbietowym mężczyzn – półfinały): ew. Radosław Kawęcki, Tomasz Polewka
4:36 – pływanie (100 m st. grzbietowym kobiet – półfinał): ew. Alicja Tchórz

Sport.RIRM

drukuj