Australian Open. Hurkacz przegrywa w trzech setach

Hubert Hurkacz odpadł w drugiej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Reprezentant Polski w trzech setach uległ Australijczykowi Johnowi Millmanowi.

Hubert Hurkacz choć przegrał w trzech odsłonach, miał swoje szanse. W pierwszym secie spotkania potrafił dwukrotnie przełamać rywala i wyjść na prowadzenie 4:3. W tym momencie jednak do głosu doszedł John Millman, który wygrał trzy gemy z rzędu, a w efekcie całą partię (4:6).

Kolejna faza meczu miała bardzo zbliżony przebieg gry. Znów reprezentant Polski dwa razy odebrał podanie Australijczykowi, ale również sam aż trzykrotnie oddał serwis i ponownie przegrał. Set dobiegł końca, gdy nasz rodak popełnił niewymuszony błąd, uderzając z forhendu (5:7).

Trzecia partia dostarczyła już mniej emocji. Millman szybko odskoczył na bezpieczny dystans (0:4), między innymi dwukrotnie wygrywając gemy „na sucho”. Wrocławianina stać było jeszcze na mały zryw, zmniejszając straty do stanu 3:5, ale decydujące słowo i tak należało do przeciwnika. W ostatniej akcji spotkania Hurkacz trafił z forhendu w siatkę (3:6).

Polak za dojście do drugiej rundy otrzyma czterdzieści pięć punktów do rankingu ATP. Na kortach w Melbourne czeka go jeszcze rywalizacja w deblu, gdzie zagra w parze z Kanadyjczykiem Vaskiem Pospisilem.