Australian Open. Iga Świątek gra dalej!

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy Australian Open. Polka okazała się lepsza od Hiszpanki Carli Suarez Navarro, zwyciężając 6:3, 7:5.


Konfrontacja 18-letniej tenisistki z o wiele bardziej doświadczoną rywalką od początku miała wyrównany przebieg. Obie zawodniczki nie dawały sobie odebrać podania (3:3), a kluczowy dla losów pierwszej partii okazał się ósmy gem. Wówczas Iga Świątek przełamała Hiszpankę, popisując się świetnym forhendem po krosie i wyszła na prowadzenie 5:3. Wypracowanej przewagi Polka nie zmarnowała, kończąc seta chwilę później asem serwisowym (6:3).

Dużo emocji dostarczyła druga odsłona spotkania. W niej nasza rodaczka prowadziła już 5:3 i wydawało się, że pewnie zmierza po wygraną, ale Carla Suarez Navarro nie zamierzała składać broni. Urodzona w Las Palmas tenisistka posłała dwa efektowne returny i wyrównała na 5:5. Warszawianka zachowała jednak zimną krew. Szybko przełamała reprezentantkę Hiszpanii, a w dwunastym gemie wykorzystała trzecią piłkę meczową zmuszając przeciwniczkę do błędu ostrym forhendem (7:5).

Tym samym Iga Świątek po raz pierwszy w karierze awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego Australian Open. O 1/8 finału turnieju rozgrywanego na kortach w Melbourne Polka zagra z Donną Vekić. Chorwatka pokonała Francuzkę Alize Cornet 6:4, 6:2.

***

Australian Open, kort twardy, II runda gry pojedynczej kobiet:

Iga Świątek (Polska) – Carla Suarez Navarro (Hiszpania) 6:3, 7:5

Sport.RIRM

drukuj