WTA Wuhan. Radwańska w następnej rundzie, Woźniacka już czeka

Agnieszka Radwańska udanie zainaugurowała swoje występy podczas turnieju WTA na twardych kortach w chińskim Wuhan. Rozstawiona z numerem trzecim Polka pokonała Rosjankę Jekaterinę Makarową 6:4, 6:1 i o ćwierćfinał zagra z Dunką Karoliną Woźniacką.


Pierwsza partia meczu, mimo długimi fragmentami wyrównanej gry, należała do naszej reprezentantki. „Isia” w pewnym momencie prowadziła już 4:2, kiedy w szóstym gemie skończyła punkt wolejem, ale chwilę później jej rywalka odebrała serwis Polce, doprowadzając tym samym do remisu. Na szczęście w decydujących fragmentach seta więcej zimnej krwi zachowała Radwańska, która  najpierw uzyskała przewagę przełamania, a następnie – przy własnej zagrywce – wygrała dziesiątą odsłonę „na sucho” (6:4).

Zdecydowanie mniejszych emocji dostarczyła kolejna partia. W niej 27-letnia krakowianka od początku przejęła inicjatywę na korcie, w dwóch pierwszych gemach nie tracąc nawet małego punktu (2:0). W dalszej fazie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Makarowa – poza trzecią odsłoną – nie potrafiła w większym stopniu zagrozić bardzo dobrze dysponowanej dzisiaj reprezentantce Polski. Ostatecznie drugi set, a zarazem całe spotkanie, „Isia” zwyciężyła 6:4, 6:1. Pojedynek dobiegł końca w momencie, gdy Rosjanka posłała bekhend w aut.

O ćwierćfinał turnieju WTA w Wuhan, w środę, Radwańska zagra z Karoliną Woźniacką, która w drugiej rundzie pokonała Czeszkę Katerinę Siniakovą 6:4, 6:4. Co ciekawe, obie zawodniczki spotkały się przed kilkoma dniami w Tokio, gdzie nieznacznie lepsza okazała się Dunka polskiego pochodzenia (4:6, 7:5, 6:4).

***

WTA Wuhan (Chiny), kort twardy, II runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 3) – Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:4, 6:1

Sport.RIRM

drukuj