Ekstraklasa. Bramkowy remis i dwa gole w końcówce, reszta do zapomnienia

Piast Gliwice zremisował na własnym terenie ze Śląskiem Wrocław 1:1 w meczu 10. kolejki Lotto Ekstraklasy. Obie bramki padły w końcówce spotkania. Na trafienie Kamila Bilińskiego z rzutu karnego skutecznie odpowiedział Hebert.

Wicemistrz kraju gościł dzisiaj drużynę Mariusza Rumaka. Gospodarze grają w tym sezonie zdecydowanie poniżej oczekiwań i znajdują się w strefie spadkowej. Śląsk w dwóch ostatnich pojedynkach stracił aż siedem goli i zagrał na zero… z przodu. Spotkanie miało być zatem zażartą walką o niezbędne punkty.

Pierwszą część meczu, poza sytuacją, którą sprokurował Mariusz Pawelec, kibice pewnie jak najszybciej chcieliby wymazać z pamięci. Poprzeczka, po błędzie defensora wrocławian, to jedyny emocjonujący moment pierwszych czterdziestu pięciu minut.

Hebert Silva Santos Kamil BiliñskiDruga połowa była niemal kopią gry sprzed przerwy aż do 90. minuty. Wtedy to sędzia podyktował rzut karny dla gości po faulu Heberta na Kamilu Bilińskim. Do piłki podszedł sam poszkodowany. Jakub Szmatuła wyczuł intencje snajpera, ale uderzenie było na tyle mocne, że nie zdołał zatrzymać futbolówki. Kiedy wydawało się, że jest już po wszystkim jeden punkt swojej drużynie zapewnił Hebert. Brazylijczyk najlepiej odnalazł się w zamieszaniu pod bramką Mariusza Pawełka i celną główką ustalił rezultat spotkania na 1:1.

Gliwiczanie, z ośmioma punktami na koncie, zajmują piętnaste miejsce w ligowej tabeli. Wrocławianie natomiast awansowali na dziewiątą lokatę. Podopieczni Mariusza Rumaka zgromadzili do tej pory jedenaście oczek.