fot. PAP/EPA

Transfery. Rafał Gikiewicz oficjalnie zmienił barwy klubowe

Rafał Gikiewicz szybko znalazł nowy klub. Polak został zawodnikiem FC Augsburg.


Doniesienia medialne znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Rafał Gikiewicz związał się z FC Augsburg, podpisując kontrakt z klubem do końca czerwca 2022 roku.

– Miałem niezwykle udany czas w Unionie Berlin. Teraz jednak nie mogę się doczekać gry w nowym zespole. Mam nadzieję, że to będzie udany rozdział w mojej karierze. Jestem pewien, że szybko się odnajdę, ponieważ Union i Augsburg są podobne pod wieloma względami – powiedział polski golkiper.

32-letni bramkarz ostatnie dwa sezony spędził w Unionie Berlin. Z ekipą ze stolicy Niemiec najpierw wywalczył  awans do Bundesligi, a następnie pewnie się utrzymał, zajmując jedenaste miejsce na finiszu kampanii 2019/2020.

Nasz rodak zaliczał się do wyróżniających piłkarzy drużyny dowodzonej przez Ursa Fischera. W zakończonych w sobotę rozgrywkach zanotował 33 z możliwych 34 spotkań. W ośmiu z nich zachował czyste konto. Łącznie w barwach „Die Eisernen” rozegrał 75 meczów.

W poprzednim sezonie Augsburg uplasował się na piętnastej pozycji w Bundeslidze. Zespół Heiko Herrlicha miał pięć punktów przewagi nad będącym na lokacie barażowej Werderem Brema.

Przypomnijmy, że Rafał Gikiewicz trafił do nowego klubu na zasadzie wolnego transferu. Umowa Polaka z Unionem wygasa bowiem wraz z ostatnim dniem tego miesiąca.

Sport.RIRM

drukuj