fot. PAP/Leszek Szymański

Piłka nożna. Łukasz Piszczek w Klubie Wybitnego Reprezentanta

Jak poinformował Polski Związek Piłki Nożnej, Łukasz Piszczek dołączył do Klubu Wybitnego Reprezentanta. Zawodnik Borussii Dortmund – choć nie rozegrał wymaganej liczby 80 meczów w drużynie narodowej – został uhonorowany za „szczególne osiągnięcia sportowe oraz postawę poza boiskiem”.


Do Klubu Wybitnego Reprezentanta automatycznie trafiają piłkarze, którzy wystąpili w co najmniej 80 spotkaniach międzypaństwowych. Wprawdzie Łukasz Piszczek zanotował w kadrze 66 występów, to w regulaminie KWR widnieje zapis, pozwalający uhonorować graczy w konkretnych przypadkach.

– Zgodnie z obowiązującym regulaminem Klubu Wybitnego Reprezentanta, w uzasadnionych przypadkach członkami Klubu mogą zostać zawodnicy, którzy w reprezentacji Polski rozegrali co najmniej 40 meczów międzypaństwowych według oficjalnych kryteriów FIFA, jednakże wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami sportowymi oraz postawą poza boiskiem. Taka osobą jest bez wątpienia Łukasz Piszczek – napisano w komunikacie na stronie PZPN.

34-letni obrońca to trzykrotny uczestnik mistrzostw Europy (2008, 2012, 2016) oraz mistrzostw świata w Rosji (2018). W narodowych barwach zdobył trzy gole – przeciwko Ukrainie, San Marino oraz Czarnogórze. Do swojego dorobku dołożył dziewięć asyst. Ostatni mecz dla biało-czerwonych rozegrał ze Słowenią w listopadzie 2019 roku.

Sport.RIRM

drukuj