Liga Mistrzów. Napoli postawiło się Barcelonie, awans sprawą otwartą

SSC Napoli zremisowało przed własną publicznością z FC Barceloną 1:1 w pierwszym starciu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na gola Driesa Mertensa, któremu asystował Piotr Zieliński, odpowiedział w drugiej połowie spotkania Antoine Griezmann.

Początek spotkania to mozolnie budowane akcje przez zespół Quique Setiena, z których jednak nic konkretnego nie wynikało. Napoli – skoncentrowane głównie na wybijaniu rywali z rytmu – swoich okazji szukało w kontrach. Dużą ochotę do gry przejawiał Piotr Zieliński. Reprezentant Polski nie bał się wchodzić w kontakt z przeciwnikami, a i za dobre, często na granicy ryzyka podania można było go pochwalić.

W 30. minucie kadrowicz Jerzego Brzęczka po raz kolejny błysnął. 25-latek przejął futbolówkę, wbiegł z nią w pobliże pola karnego gości i uruchomił podaniem Driesa Mertensa. Belg świetnym, technicznym strzałem z 16 metrów w kierunku dalszego słupka nie dał żadnych szans Marcowi-Andre ter Stegenowi na skuteczną interwencję. Niemiecki golkiper tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

Barcelona próbowała odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, ale z marnym skutkiem. Można spokojnie powiedzieć, że David Ospina w pierwszej połowie meczu miał zaskakująco mało do roboty.

Choć goście nie przekonywali swoją grą, w 57. minucie odrobili straty. Wszystko zaczęło się od prostopadłego podania Sergio Busquetsa do Nelsona Semedo. Portugalczyk z łatwością obiegł Giovanniego Di Lorenzo i obsłużył Antoine’a Griezmanna, a ten bez większych problemów pokonał bramkarza „Azzurrich”.

Stracony gol nie podłamał podopiecznych Gennaro Gattuso. Mało tego, wicemistrzowie Włoch chwilę później wypracowali sobie dwie, bardzo dobre sytuacje do odzyskania prowadzenia. W obu przypadkach obronną ręką z opresji wychodził jednak Marc-Andre ter Stegen. Niemiec najpierw zatrzymał uderzenie Lorenzo Insigne, a następnie – Jose Callejona, którego świetnym zagraniem dostrzegł Arkadiusz Milik.

Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie. W końcówce czerwoną kartkę zobaczył jeszcze Arturo Vidal za starcie z Mario Ruim. W efekcie Chilijczyk nie będzie mógł wystąpić w rewanżowym meczu na Camp Nou. Do drugiego spotkania pomiędzy obiema drużynami dojdzie 18 marca.