Ekstraklasa. Przełamanie Pasów

Cracovia Kraków wygrała pierwszy mecz w rundzie wiosennej w rozgrywkach TMobile Ekstraklasy. Drużyną na przełamanie okazał się Piast Gliwice, który dał wbić sobie trzy bramki, strzelając tylko jedną. Świetny mecz w barwach Pasów rozegrał Deniss Rakels.

Mecz przy Kałuży miał być dla gospodarzy przełamaniem. Początki były jednak trudne, albowiem to Piast pokazywał większe zaangażowanie pod bramką rywala. W 11. minucie Kamil Wilczek podał do Sasy Ziveca. Słoweniec został jednak zablokowany przez Piotra Polczaka. W odpowiedzi zaatakowały Pasy, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg Boubacara Dialiby wybił Tomasz Mokwa. Aktywny Wilczek po 26. minutach w końcu zdecydował się na strzał. Krzysztof Pilarz popisał się jednak znakomitą paradą.

Wyrównane widowisko „zepsuł” Mateusz Wdowiak. 19-letni gracz z Krakowa dostał piłkę na prawą stronę pola karnego, następnie oddał strzał, po którym futbolówka jeszcze odbiła się po drodze od jednego z obrońców i wpadła do bramki obok zmylonego golkipera przyjezdnych. Cracovia od tego momentu poczuła się pewniej na boisku i dowiozła prowadzenie do końca pierwszej części spotkania.

Po zmianie stron szybko przyszło wyrównanie. Defensorzy gospodarzy pokpili swoje zadania obronne, bowiem piłkę przejął Wilczek i przytomnie przelobował Pilarza. Remisowy wynik nie interesował żadnego z piłkarzy biegającego dzisiaj przy bagnistym boisku Cracovii. W 57. minucie przed szansą stanął Zivec, ale czujny w bramce był Pilarz. Dwie minuty później było 2:1. Bartosz Kapustka podał do Denissa Rakelsa. Ten przyjmując piłkę minął jednego z graczy Piasta i oddał strzał na bramkę. Fatalna interwencja Dobriovoja Rusova i utrata bramki zdecydowanie obciąża konto bramkarza z Gliwic.

Biało-czerwoni cofnęli się wtedy do obrony i czekali na kontrę. Ta nadarzyła się w 78. minucie, kiedy Mateusz Wdowiak skierował piłkę w stronę pola karnego rywali. Rakels przepuścił futbolówkę Erikowi Jendriskowi, co całkowicie zmyliło defensorów Piasta. Słowak z zimną krwią pokonał Rusova i ustalił wynik meczu na 3:1.