Turniej piłki nożnej na cześć Jana Pawła II

Na cześć św. Jana Pawła II, w miejscowości Wieczfnia Kościelna odbył się turniej piłki nożnej. Wzięli w nim udział uczniowie 10. szkół gimnazjalnych, których patronem jest nasz wielki rodak. Spotkanie rozpoczęła wspólna Eucharystia, podczas której swe słowo do młodych skierował specjalny gość ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

Ks. abp Mieczysław Mokrzycki przybliżył postać św. Jana Pawła II.

Ojciec Święty nie tylko modlił się, nie tylko pracował, ale także umiał cieszyć się życiem, umiał odpoczywać. Bardzo lubił sport, lubił turystykę, przechadzać się po górach, lubił także pływać. I to pomaga w kształtowaniu naszej osobowości. Pomaga wybierać te wartości formacji osobowości – i tej fizycznej i tej intelektualnejpowiedział metropolita lwowski.

Dlatego też tego typu inicjatywy są w dzisiejszym świecie, jak najbardziej potrzebne.

Myślę, że dzisiejszej młodzieży warto mówić o tych wartościach, żeby mogli być razem, mogli tworzyć grupę, nie zamykać się we własnych pokojach, nie spędzać czasu przy komputerze, ale próbować tworzyć taką rodzinę, społeczność, bo wtedy wychowujemy ich do takiej solidarności, do zwrócenia uwagi na drugiego człowieka. I dlatego ważne jest, żebyśmy my – jako Kościół – na te wartości i na te rzeczy zwracali uwagę– zwrócił uwagę ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

A to, młodzi z pewnością docenią i wykorzystają jak najlepiej potrafią.

Z tego, co wiem JPII bardzo kochał sport i kibicował polskiej lidze, tak więc ten turniej jest na jego cześć. Reprezentując szkołę JPII staramy się wypaść jak najlepiej, bo to nasz patron i okazał się świętym, a więc dajemy z siebie wszystko i staramy się robić to jak najlepiejpowiedział Radosław Kowalski, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radzanowie.

Cała społeczność zaangażowana w przygotowanie turnieju jest dobrej myśli. Ma nadzieję, że tego typu inicjatywy wydadzą jak najlepsze owoce.

Chciałbym bardzo, żeby ten piękny obiekt sportowy, którym dysponujemy w naszej miejscowości żył takimi turniejami, żeby młodzi ludzie mogli rywalizować na zasadzie fair play, zdobywać umiejętności, a w przyszłości może być nawet reprezentantami Polski na olimpiadach czy mistrzostwach świata. Takie są nasze marzenia i będziemy starali się w tym im pomócpowiedział ks. Sławomir Krasiński, proboszcz parafii w Wieczfni Kościelnej.

 

 

RIRM/TV Trwam News

 

 

 

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl