fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Ekstraklasa. Piotr Tworek zwolniony z funkcji trenera Warty Poznań

Piotr Tworek nie będzie już dłużej prowadził piłkarzy Warty Poznań. Taką decyzję podjęły władze klubu. Rozstanie z 46-latkiem spowodowane jest słabymi wynikami sportowymi Zielonych w ostatnich tygodniach.


Piotr Tworek rozpoczął pracę w roli szkoleniowca Warty w lipcu 2019 roku. Już w pierwszym roku swojej pracy z zespołem dokonał dużego osiągnięcia – doprowadził Zielonych do Ekstraklasy, wygrywając turniej barażowy o awans. W kolejnym sezonie – już w najwyższej klasie rozgrywkowej – było jeszcze lepiej. Warta, jako ligowy beniaminek, zakończyła zmagania na wysokim, piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 43 punktów. Niewiele zabrakło, aby poznański zespół wywalczył sobie prawo gry w kwalifikacjach do europejskich pucharów.

Sezon 2021/2022 Warta rozpoczęła przyzwoicie – od zdobycia 5 punktów w trzech meczach – jednak później zaczęła się niemoc piłkarzy Zielonych. W tym czasie poznaniacy nie odnieśli żadnego zwycięstwa w lidze, gromadząc w tym okresie zaledwie trzy punkty i na dobre osiadając w strefie spadkowej. Co istotne, piłkarze Warty po raz ostatni strzelili gola w Ekstraklasie … 27 sierpnia. Słabe wyniki kosztowały więc Piotra Tworka utratę posady. Przedstawiciele klubu wyjaśnili, że Zielonym potrzebny jest nowy impuls w postaci zmiany szkoleniowca.

46-latek łącznie poprowadził Wartę Poznań w 84 meczach, notując w nich bilans 36 zwycięstw, 15 remisów i 33 porażek.

W najbliższym meczu ekstraklasy przeciwko Piastowi Gliwice Zielonych poprowadzi Adam Szała, dotychczasowy asystent Piotra Tworka.

Sport.RIRM

     

drukuj