Serie A. Wymęczona wygrana Romy

AS Roma nie bez problemu pokonała 2:1 Torino w meczu 30. kolejki ligi włoskiej. Trzy punkty rzymianom zapewnił gol Alessandro Florenziego w 90. minucie gry.

Gracze z wiecznego miasta przystępowali do tego spotkania ze świadomością, iż w przypadku zwycięstwa mogą powiększyć przewagę nad trzecim w tabeli Napoli do 9 punktów, co bardzo przybliżyłoby ich do bezpośredniego awansu do Ligi Mistrzów. Torino notuje najlepszy sezon od kilkunastu lat. W pewnym momencie było blisko miejsc pucharowych, lecz w ostatnim czasie forma zespołu nieco spadła.

Roma od początku pojedynku narzuciła rywalom swój styl gry i dominowała na boisku. Przewaga gospodarzy długo nie przekładała się na zdobycz bramkową. Przełamanie rzymian nastąpiło w 41 minucie. Wtedy to po zagraniu Gervinho piłkę do siatki przyjezdnych skierował Destro. Strzelec bramki mógł znajdować się na minimalnym spalonym, ale sędzia liniowy nie zainterweniował w tej sytuacji.

Torino zdobyło wyrównującą bramkę już w drugiej części gry. W 52 minucie fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Immobile. Dla snajpera zespołu z Turynu było to 17. ligowe trafienie w tym sezonie.

Roma ruszyła do ataku, ale szwankowała skuteczność napastników tej drużyny. Dość niespodziewanie w 89. minucie niezłą okazję stworzyli goście. Po uderzeniu Darmiana tor lotu piłki zmienił Kamil Glik, na szczęście dla miejscowych futbolówka minęła słupek bramki strzeżonej przez De Sanctisa.

Zespół Rudiego Garcii akcję na wagę kompletu punktów przeprowadził w doliczonym czasie gry drugiej połowy spotkania. Po zagraniu Gervinho sam na sam z bramkarzem przeciwnika znalazł się Florenzi, który nie zmarnował tej sytuacji.
Roma po tym zwycięstwie umocniła się na pozycji wicelidera Serie A. Ma na koncie 67 punktów, o 11 mniej niż prowadzący Juventus Turyn, a o 9 więcej niż trzecie Napoli. Torino z dorobkiem 39 punktów plasuje się na 10. pozycji w lidze.

AS Roma – Torino 2:1 (1:0)
Bramki: Destro (41.), Florenzi (90.) – Immobile (52.)
Składy:
Roma: De Sanctis – Maicon, Toloi, Castan, Romagnoli (71′ Bastos) – Pjanić, De Rossi, Nainggolan (83′ Florenzi) – Destro, Totti (71′ Ljajić), Gervinho.
Torino: Padelli – Bovo, Glik, Moretti – Maksimović, Kurtić, Vives, El Kaddouri, Darmian – Cerci, Immobile.