Premier League. The Citizens upokorzyli United na Old Trafford!

Piłkarze Manchesteru City pokonali w meczu 32. kolejki Premier League Manchester United 3:0. W spotkaniu rozegranym na Old Trafford bramki dla gości zdobyli Yaya Toure i dwie Edin Dzeko.

Od mocnego uderzenia mecz rozpoczęli The Citizens. Po zablokowanym uderzeniu Silvy w słupek trafił Samir Nasri. Piłkę skutecznie dobił Edin Dzeko i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Mistrzowie Anglii w pierwszych minutach mieli problem z wyjściem poza własną połowę. Po koszmarnym błędzie Carricka sam na sam z De Geą znalazł się David Silva. Hiszpan fatalnie skiksował i nie zdołał pokonać golkipera gospodarzy. 18. minuta mogła przynieść kolejną bramkę dla City. Grę źle wznowił De Gea. Futbolówka po podaniu Silvy znalazła się pod nogami Dzeko. Strzał Bośniaka we wspaniałym stylu obronił jednak bramkarz. Po chwili pierwszą groźną akcję przeprowadziły Czerwone diabły. Na 13. metrze dużo miejsca miał Fellaini. Belg uderzył jednak wprost w Harta. Podopieczni Daivda Moyesa rozkręcali się z każdą chwilą. Szczególnie aktywny był Juan Mata, którego uderzenie z 14. metrów przeleciało nad poprzeczką bramki angielskiego golkipera gości.

Drugą odsłonę ponownie od gola mogli rozpocząć Obywatele. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową przedłużył Kompany. Z 4. metrów w bramkę nie był w stanie trafić Fernandinho. Zawodnicy City dopięli swego w 56. minucie spotkania. Futbolówkę z narożnika boiska wrzucał Nasri, a wspaniałym wolejem popisał się Dzeko. Na kwadrans przed końcem kontaktowe trafienie mógł zanotować Welbeck. Uderzenie Anglika instynktownie obronił Joe Hart. Manchester United próbował, ale to ich rywale zza miedzy zdobywali bramki. Tuż przed końcem spotkania płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka gospodarzy dobił Yaya Toure.

Manchester United – Manchester City 0:3 (0:1)
– E. Dzeko 1’ 56’ Y. Toure 90’

Manchester United: de Gea – Rafael, Ferdinand, Jones, Evra – Cleverley (46’ Kagawa), Carrick, Mata, Fellaini (66’ Valencia), Welbeck (77’ Hernandez) – Rooney
Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Toure, Fernandinho, Navas (68’ Garcia), Silva, Nasri (74’ Milner) – Dzeko (79’ Negredo)