Ekstraklasa. Arka i Zagłębie ponownie dzielą się punktami

Podziałem punktów zakończyło się starcie Arki Gdynia z Zagłębiem Lubin (1:1) na inaugurację 9. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dla gospodarzy był to już piąty remis, a dla gości czwarty nierozstrzygnięty wynik meczu w bieżącym sezonie ligowym.

O pierwszej połowie dzisiejszego spotkania można napisać tyle, że się odbyła. Zarówno Arka, jak i Zagłębie nie potrafiły na poważnie zagrozić bramce rywala, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Ciekawie zrobiło się jedynie w 43. minucie. Wówczas w decydującym momencie Bartłomiejowi Pawłowskiemu – po wrzutce od Lubomira Guldana – zabrakło jednak zimnej krwi w polu karnym Pavelsa Steinborsa.

O sporym szczęściu golkiper miejscowych mógł powiedzieć również tuż po przerwie, gdy wybił futbolówkę z linii bramkowej po przypadkowej interwencji jednego ze stoperów żółto-niebieskich. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Miedziowych w 62. minucie. Wtedy to do bezpańskiej piłki po centrze z rzutu rożnego dopadł Damian Zbozień. Napastnik gospodarzy skorzystał z okazji i pewnym uderzeniem po ziemi nie dał szans Martinowi Polackowi.

Nieznacznego prowadzenia podopieczni Leszka Ojrzyńskiego nie zdołali jednak utrzymać do ostatniego gwizdka sędziego. W 79. minucie przyjezdni doprowadzili bowiem do remisu. Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Patryk Tuszyński najlepiej zachował się w zamieszaniu podbramkowym i spokojnym strzałem z kilku metrów ustalił, jak się później okazało, wynik meczu.

Podział punktów sprawił, że Zagłębie pozostaje bez ligowej wygranej od 21 sierpnia, kiedy to pokonało przed własną publicznością Wisłę Kraków (3:0). Zawodnicy Piotra Stokowca, z dorobkiem szesnastu oczek, wskoczyli jednak na drugą pozycję w tabeli. Arka z kolei uzbierała dotąd jedenaście punktów, w efekcie czego umocniła się na dziesiątym miejscu w stawce.