fot. PAP/Andrzej Grygiel

Puchar Polski. Szybkie pożegnanie Wisły; męki Podbeskidzia w Legnicy

Piłkarze Wisły Kraków dołączyli do licznej grupy klubów z Ekstraklasy, które na 1/16 finału zakończyły swoją przygodę z tegoroczną edycją Pucharu Polski. Pogromcą Białej Gwiazdy okazał się grający przed własną publicznością Ruch Chorzów. Dopiero w dogrywce zwycięstwo nad Miedzią Legnica zapewniło sobie Podbeskidzie Bielsko-Biała.


Maciej JankowskiNie tak przygodę swoich podopiecznych z tegorocznym Pucharem Polski wyobrażał sobie trener Kazimierz Moskal. Biała Gwiazda, mimo dużych nadziei i woli zwycięstwa, powalczyła tylko… o bramkę honorową. Wcześniej bowiem Michała Buchalika pokonali Patryk Lipski i Eduards Visnakovs. Jedynego gola dla Wisły zdobył w doliczonym czasie gry Maciej Jankowski. Dla drużyny z Krakowa była to pierwsza porażka w bieżącym sezonie. W ostatniej kolejce Ekstraklasy piłkarze z Reymonta utarli nawet nosa Legii Warszawa, remisując na stadionie rywala 1:1. Od porażki z Górnikiem Łęczna tegoroczne zmagania na krajowym podwórku rozpoczęli Niebiescy. Później było już jednak tylko lepiej, a po dzisiejszym starciu chorzowianie mogą poszczycić się trzema triumfami w ostatnich czterech meczach.

Potężną grupę piłkarzy, którzy w swoim najlepszym okresie brylowali na boiskach Ekstraklasy, udało się sprowadzić do I-ligowej Miedzi Legnica. Miejscowi wysoko zawiesili poprzeczkę zawodnikom Podbeskidzia Bielsko-Biała, a swoją twierdzę poddali dopiero po dogrywce. Wcześniej na trafienie Fabiana Hiszpańskiego odpowiedział Błażej Telichowski. Zwycięstwo Góralom w 103. minucie zapewniło trafienie Kristiana Kolcaka. Wśród ciekawostek warto wspomnieć, że w wyjściowej jedenastce Miedzi znaleźli się m.in. Łukasz Garguła, Wojciech Łobodziński czy wcześniej wspomniany Telichowski.

* * *

Wyniki czwartkowych spotkań 1/16 finału Pucharu Polski:

Ruch Chorzów – Wisła Kraków 2:1 (1:0)
Patryk Lipski 21’ Eduards Visnakovs 88’ – Maciej Jankowski 90+2’

Miedź Legnica – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 po dogr. (0:1, 1:1, 1:2)
Błażej Telichowski 57’ – Fabian Hiszpański 23’ Kristian Kolcak 103’

* * *

Opis i wyniki wtorkowych spotkań 1/16 finału Pucharu Polski [ZOBACZ]

Opis i wyniki środowych spotkań 1/16 finału Pucharu Polski [ZOBACZ]

Sport.RIRM

drukuj