Ekstraklasa. Górnik gromi i opuszcza strefę spadkową

Górnik Łęczna pokonał na własnym stadionie Koronę Kielce 4:0 (2:0) w pojedynku 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Kapitalne bramki zdobyli Grzegorz Bonin (dwie) i Bartosz Śpiączka, a rywali dobił Slaven Jurisa. Dzięki zwycięstwu łęcznianie opuścili strefę spadkową.

Górnik Korona 2Przed sezonem obie drużyny były skazywane nie tyle na walkę o utrzymanie, ale nawet na spadek. O ile piłkarze z Łęcznej znajdują się aktualnie w strefie spadkowej, to Korona zajmuje zaskakująco wysokie, czwarte miejsce. Kielczanie wygrali cztery z ostatnich pięciu spotkań, a dzisiaj próbowali gonić uciekającą czołówkę.

Dwadzieścia minut pierwszej połowy nie porwało kibiców. Gra toczyła się głównie w środku pola, a zawodnicy nie popisywali się dokładnością przy kolejnych podaniach. W 20. minucie na strzał zza szesnastki zdecydował się Grzegorz Bonin, ale futbolówka trafiła w boczną siatkę. Kilka minut później skrzydłowy Górnika fantastycznym strzałem w samo okienko dał swojemu zespołowi prowadzenie. W odpowiedzi słupek bramki gospodarzy obił Sergiej Pilipczuk. Już po chwili sprawdziło się stare sprawdzone porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach. Ponownie kapitalnie zza pola karnego przymierzył Bonin, a asystę przy trafieniu skrzydłowego z Łęcznej zaliczył Bartosz Śpiączka. Bliski zdobycia kontaktowego gola był Nabil Aankour, ale dobrą interwencją popisał się Sergiusz Prusak.

Górnik Korona 3Gospodarze nie zwolnili po przerwie i już w 55. minucie prowadzili 3:0. Spod opieki obrońców uwolnił się Śpiączka, który fenomenalnym lobem nie dał Maciejowi Gostomskiemu najmniejszych szans na skuteczną obronę. Były bramkarz Glasgow Rangers chwilę później zatrzymał napastnika rywali i nie dał się pokonać po raz kolejny. W 78. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Nabil Aankour, przez co goście musieli radzić sobie w osłabieniu. Grających w dziesiątkę przyjezdnych pogrążył rezerwowy Slaven Jurisa. Po centrze z rzutu rożnego Bonin zgrał piłkę do Chorwata, a ten płaskim strzałem pokonał Gostomskiego.

Górnik z dziewięcioma oczkami na koncie plasuj się na 13. miejscu w tabeli. Korona zajmuje 4. pozycję.