Ekstraklasa. Korona przerwała zwycięski marsz Lecha

Lech Poznań, który był głównym kandydatem do mistrzostwa Polski, od porażki rozpoczął zmagania w grupie mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. Najpierw rzut karny zmarnował Darko Jevtić. W odpowiedzi do siatki Kolejorza trafił Sanel Kapidzić.

Tutaj faworyt był jeden. Lech – po zwycięskiej passie na koniec rundy zasadniczej – miał z łatwością połknąć Koronę Kielce.

Kolejorz naciskał na rywali od samego początku. Wysiłek przyniósł efekt w 31. minucie. Po dośrodkowaniu w szesnastkę gości arbiter odgwizdał faul na Nikoli Vujadinoviciu. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Darko Jevtić. Uderzył płasko, blisko środka bramki, a problemów z udaną interwencją nie miał Zlatan Alomerović.

Niewykorzystana szansa zemściła się na Lechu chwilę później. Sporo szczęścia miał Sanel Kapidzić. Napastnik uderzył z dystansu, a futbolówka – która po drodze odbiła się jeszcze od jednego z poznaniaków – była poza zasięgiem Matusa Putnocky’ego. 0:1!

Podopieczni Nenada Bjelicy naciskali od pierwszych minut drugiej połowy. Solidnie między słupkami spisywał się Zlatan Alomerović. Kiedy wystarczyło już tylko postawić kropkę nad „i”, Ołeksija Chobłenkę zawiodła skuteczność. Do ostatnich chwil Lech walczył o wyrównujące trafienie. Golkiper Korony górą wyszedł jednak z pojedynku z Łukaszem Trałką, a po chwili nie musiał interweniować po groźnym, ale niecelnym uderzeniu Vujadinovicia.

To pierwsza porażka Kolejorza przy Bułgarskiej od ponad roku. Potknięcie lidera będą chciały wykorzystać Jagiellonia i Legia. Na białostoczan czeka batalia z Górnikiem Zabrze. Wojskowi podejmą przy Łazienkowej Zagłębie Lubin.