fot. PAP/Waldemar Deska

PGE Ekstraliga. Samotny Nicki Pedersen, Unia Tarnów poległa w Częstochowie

Włókniarz Częstochowa pokonał przed własną publicznością Unię Tarnów 54:36 w spotkaniu inaugurującym 2. kolejkę PGE Ekstraligi. Gospodarzy do wygranej poprowadził Fredrik Lindgren – autor 13 oczek.


Na inaugurację sezonu Włókniarz rzutem na taśmę wyrwał punkt w Grudziądzu (45:45). Unia Tarnów do ostatniego wyścigu walczyła z Falubazem, a do triumfu 47:43 poprowadził ją Nicki Pedersen.

Dziś Duńczyk od wygranej rozpoczął zmagania w Częstochowie. Dobrą passę kontynuował w kolejnych biegach, jednak nie mógł liczyć na wsparcie kolegów. Wyrównana batalia trwała do ósmej gonitwy, kiedy Pedersen – w duecie z Arturem Mroczką – dowiózł do mety cztery punkty (25:23).

W kolejnych minutach strata gości zaczęła gwałtownie rosnąć. Leon Madsen do spółki z Tobiaszem Musielakiem rozjechali 5:1 Petera Kildemanda i Jakuba Jamróga. 10. wyścig to popis Fredrika Lindgrena i Adriana Miedzińskiego. Kolejną cegiełkę dorzucił Matej Zagar (40:26).

Włókniarz dobił rywali w biegach nominowanych. Najpierw Kenneth Bjerre i Artur Mroczka byli bezradni w starciu z Leonem Madsenem i Adrianem Miedzińskim. Po chwili pierwszą porażkę w zawodach poniósł Pedersen, któremu na trzecim okrążeniu przeszkodził jego klubowy partner – Peter Kildemand.

Duńczyk i tak był najskuteczniejszym żużlowcem w całym meczu. Łącznie uzbierał 17 punktów. Gospodarzy do triumfu poprowadzili Fredrik Lindgren (13), Leon Madsen (11+1) i Matej Zagar (11).

Jutro kolejne starcia 2. kolejki PGE Ekstraligi. Get Well Toruń podejmie przed własną publicznością Betard Spartę Wrocław. Falubaz Zielona Góra będzie chciał wywalczyć pierwsze punkty w batalii z GKM-em Grudziądz. W hitowym starciu Unia Leszno zmierzy się ze Stalą Gorzów.

Sport.RIRM

drukuj