Polacy za granicą. Kolejny gol Grzegorza Krychowiaka

Grzegorz Krychowiak zdobył dziś drugą bramkę w bieżącym sezonie rosyjskiej Premier Ligi. Polski pomocnik popisał się atomowym uderzeniem sprzed pola karnego. Lokomotiw Moskwa wygrał natomiast całe spotkanie 4:0.

W 5. kolejce ligi rosyjskiej doszło do polskiego starcia. W barwach Lokomotiwu Moskwa w pierwszej jedenastce – oprócz Krychowiak – wybiegł na boisko Maciej Rybus. Rywalem zespołu ze stolicy był Ural Jekaterynburg, w którego składzie pojawił się Rafał Augustyniak.

Wynik meczu w Moskwie otworzył w 17. minucie Fedor Smołow. Na 2:0 dla Lokomotiwu podwyższył Rifat Zhemaletdinow. Ozdobą spotkania był jednak gol Grzegorza Krychowiaka. Polak doszedł do bezpańskiej piłki po nieudolnej próbie jej wybicia przez rywala, po czym uderzył sprzed linii pola karnego, nie dając żadnych szans bramkarzowi Uralu.

Wynik spotkania ustalił w 78. minucie Aleksiej Miranchuk.

Krychowiak rozegrał pełne 90 minut, a Maciej Rybus grał do 82. minuty w barwach Lokomotiwu. Całe spotkanie w zespole z Jekaterynburga zaliczył Rafał Augustyniak. Poza kadrą meczową znalazł się natomiast Michał Kucharczyk.

Lokomotiw Moskwa z dorobkiem 10 punktów jest wiceliderem ligi rosyjskiej.