Liga Mistrzów. Bohater Griezmann, półfinał dla Atletico, Barca odpada!

Antoine Griezmann został bohaterem rewanżowego ćwierćfinałowego starcia między Atletico Madryt i FC Barceloną. Los Rojiblancos wygrali 2:0, a obie bramki zdobył właśnie Francuz. O wyniku przesądził także taktyczny geniusz Diego Simeone, który stworzył skuteczny plan na zneutralizowanie tria MSN.

Atletico postraszyło Barcelonę w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów na Camp Nou. Gdyby nie czerwień dla Fernando Torresa, pokazana napastnikowi już w 35. minucie, losy pojedynku hiszpańskich gigantów mogły potoczyć się zupełnie inaczej.

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli gospodarze. Już w 3. minucie dobrą pozycję w szesnastce katalońskiej drużyny wypracował sobie Gabi, ale pomocnik Atleti uderzył ponad poprzeczką. Chwilę później głową strzelił Antoine Griezmann, jednak piłkę zatrzymał Marc-Andre ter Stegen.

Atletico Madrid vs FC BarcelonaPodopieczni Diego Simeone nie dali się zdominować, co przyniosło efekt w 36. minucie. Zewnętrzną częścią stopy z prawej flanki dośrodkował Saul Niguez, a Griezmann popisał się celną główką, otwierając wynik meczu. W odpowiedzi techniczny strzał z dystansu oddał Neymar. Jan Oblak złapał futbolówkę lecącą w kierunku okienka strzeżonej przez niego bramki i nie pozwolił Brazylijczykowi cieszyć się z gola. Miejscowi dotrwali do przerwy bez szwanku i schodzili do szatni z minimalną zaliczką.

Druga część gry rozpoczęła się podobnie jak pierwsze czterdzieści pięć minut – od dominacji Atletico. Los Colchoneros zamknęli Blaugranę na jej połowie i dążyli do podwyższenia prowadzenia. Najbliższy celu był Saul, który strzałem głową z sześciu metrów trafił w poprzeczkę. Piłkarze Luisa Enrique pozytywnie zareagowali na sygnał ostrzegawczy i tym razem to oni nie dali rywalom pograć piłką.

Atletico Madrid vs FC BarcelonaŚwietnie w defensywie spisywał się przede wszystkim Gabi. Kapitan madrytczyków wyprzedził Gerarda Pique na trzecim metrze przed bramką Atleti i w ostatniej chwili wygarnął mu futbolówkę sprzed nosa. Spod opieki obrońców uwolnił się Luis Suarez. Urugwajczyk uderzył „z czuba” z około jedenastu metrów, ale piłka trafiła wprost w ręce Oblaka. Kolejne fragmenty starcia to przede wszystkim gra w środkowej strefie. Zawodnicy imponowali tempem akcji, szybkimi wymianami podań, a emocje udzielały się także kibicom, którzy dostosowali się do poziomu meczu i stworzyli niesamowite show na trybunach.

Atletico Madrid vs FC BarcelonaW 88. minucie po szybkiej kontrze gospodarzy ręką w polu karnym zagrał Andres Iniesta, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Odpowiedzialność wziął na siebie autor pierwszego trafienia – Antoine Griezmann. Francuz strzelił płasko w stronę prawego słupka. Ter Stegen wyczuł jego intencje, ale niemieckiemu golkiperowi zabrakło kilku centymetrów do skutecznej obrony. Chwilę później arbiter odgwizdał rękę Gabiego, a szansę na gola z rzutu wolnego miał Lionel Messi. Argentyńczyk, rozgrywający słaby mecz, nie zdołał skierować futbolówki w światło bramki.

Atletico czeka na rywala w półfinale, gdzie może trafić na Real Madryt, Manchester City lub Bayern Monachium. Losowanie kolejnej fazy rozgrywek odbędzie się 15 kwietnia.