Ekstraklasa. Skromne wygrane Cracovii i Piasta

Piłkarze Cracovii i Piasta Gliwice dopisali do swojego dorobku komplet punktów. Pasy skromnie pokonały przed własną publicznością Koronę Kielce 1:0, zaś mistrzowie Polski w takich samym rozmiarach wygrali na wyjeździe z ŁKSem Łódź.

ŁKS Łódź Piast Gliwice 0:1 (0:0)
Artur Bogusz 77’(sam.)

Dla obrońców tytułu było to pierwsze ligowe zwycięstwo w obecnym sezonie. O wszystkim zadecydowało samobójcze trafienie Artura Bogusza w 77. minucie meczu. Boczny obrońca pechowo dla siebie skierował futbolówkę do własnej bramki po centrze z rzutu wolnego i zagraniu Bartosza Rymaniaka. Zdezorientowany Michał Kołba nie miał większych szans w tej sytuacji. Gliwiczanie mogą mówić jednak o sporym szczęściu. Sześć minut wcześniej rzutu karnego nie wykorzystał bowiem Maksymilian Rozwandowicz, którego zatrzymał Frantisek Plach. Dzięki wygranej Piast awansował na ósme miejsce w tabeli. ŁKS jest natomiast dwunasty.

Cracovia Korona Kielce 1:0 (1:0)
Sergiu Hanca 35’

Po komplet punktów sięgnęła również Cracovia. Podopieczni Michała Probierza uporali się na własnym terenie z Koroną 1:0. Bohaterem gospodarzy został Sergiu Hanca. Rumun w pierwszej części spotkania otrzymał piłkę od Janusza Gola i mierzonym uderzeniem z dwudziestu metrów zaskoczył źle ustawionego między słupkami Pawła Sokoła. Złocisto-krwiści mogli w końcówce doprowadzić do remisu, ale futbolówka po strzale Erika Pacindy przeleciała tuż obok słupka. Skromny triumf pozwolił Pasom wskoczyć na czwartą pozycję w ligowej stawce. Ekipa z Kielc spadła z kolei na jedenastą lokatę.