WTA Toronto. Męczarnie i awans Agnieszki Radwańskiej!

Po zaciętym meczu Agnieszka Radwańska wygrała z Francuzką Alize Cornet 6:2, 4:6, 6:4 i tym samym awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier na twardych kortach w Toronto. Kolejną rywalką naszej tenisistki będzie Rumunka Simona Halep.

Dla obu zawodniczek było to drugie bezpośrednie starcie w bieżącym sezonie. Podobnie jak to miało miejsce w styczniowym turnieju w Sydney, tak i teraz górą okazała się tenisistka z Krakowa.

Początek dzisiejszego spotkania zwiastował szybkie zwycięstwo Polki. Radwańska łatwo bowiem wygrywała przy swoim podaniu, a dodatkowo już w drugim gemie przełamała rywalkę, gdy popisała się świetnym slajsem z bekhendu (3:0). Taki obraz gry utrzymał się do końca partii. W efekcie Isia pewnie triumfowała w pierwszym secie, którego z kolei zakończyła podwójnym błędem serwisowym Cornet (6:2).

Prawdziwe schody zaczęły się w drugiej partii. 26-letnia krakowianka od pierwszych akcji popełniała sporo – często niewymuszonych – błędów i po zaledwie kwadransie gry przegrywała już 0:4. Dopiero w piątym gemie Polka zdołała przerwać tę tendencję, między innymi dzięki znakomitemu forhendowi. W kolejnych dwóch odsłonach Radwańska poszła za ciosem, doprowadzając do stanu 3:4 po efektownym asie serwisowym, na więcej jednak Francuzka jej nie pozwoliła. Ostatecznie drugi set padł łupem Cornet, która dziesiątego gema wygrała „na sucho” (4:6).

W trzeciej, rozstrzygającej partii, dość długo zanosiło się na porażkę naszej zawodniczki. Słaba postawa w niemal wszystkich aspektach tenisowego rzemiosła sprawiła, iż Isia w pewnym momencie przegrywała 2:4. Jej rywalka natomiast była wyraźnie na fali, przede wszystkim pewnie utrzymywała własne podania oraz lepiej radziła sobie w długich wymianach. W siódmym gemie Cornet prowadziła nawet 30:15, kiedy wyższy bieg wrzuciła Polka. Radwańska szybko zniwelowała straty w ósmej odsłonie, doprowadzając tym samym do remisu, po czym nie oddała już żadnego gema do końca meczu. Decydujący punkt, dający awans do ćwierćfinału zdobyła, dzięki błędowi Francuzki, która wyrzuciła piłkę poza linię końcową (6:4).

Teraz przed Radwańską starcie z Rumunką Simoną Halep. Trzecia „rakieta” światowego rankingu w 1/8 finału turnieju rozgrywanego w Toronto pokonała Niemkę Angelique Kerber 6:3, 5:7, 6:4.