fot. twitter.com/HerthaBSC_EN

Piłka nożna. Bruno Labbadia klubowym trenerem Krzysztofa Piątka

Bruno Labbadia został mianowany nowym trenerem Herthy Berlin – poinformował niemiecki klub na swojej oficjalnej stronie. 54-letni szkoleniowiec parafował umowę ważną do końca czerwca 2022 roku.


Ze względu na trwającą przerwę w ligowych rozgrywkach władze ekipy ze stolicy Niemiec postanowiły nie czekać do lata i już teraz ogłosiły nazwisko nowego trenera. Opiekunem Herthy mianowano właśnie Bruno Labbadię. To czwarty szkoleniowiec, jaki będzie prowadził „Starą Damę” w obecnym sezonie. W ostatnich miesiącach zespołem sterowali Ante Cović, Juergen Klinsmann oraz Alexander Nouri.

– Mieliśmy dokonać zmiany dopiero po sezonie, ale sytuacja wywołana koronawirusem i związana z nią przerwa w rozgrywkach przypomina przedwczesną przerwę letnią. Postanowiliśmy to wykorzystać i dać drużynie i trenerom więcej czasu na wspólną pracę – tłumaczył Michael Preetz, dyrektor sportowy Herthy.

– Zatrudniając Bruno, zatrudniamy trenera, który przez lata poznawał Bundesligę i jako piłkarz, i jako trener. Pokazał, że potrafi ustabilizować i rozwijać drużyny i wyciągać je w górę tabeli – dodał.

Bruno Labbadia w swojej szkoleniowej karierze prowadził między innymi Bayer 04 Leverkusen, VfB Stuttgart oraz VfL Wolfsburg. Z „Wilkami” rozstał się w ubiegłym sezonie. Z klubem, w którym od niedawna występuje Krzysztof Piątek, podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku.

Hertha słabo radzi sobie w bieżącej kampanii ligowej. „Stara Dama” zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli, z dorobkiem zaledwie 28 punktów wywalczonych w 25 meczach. Nad będącą w strefie barażowej Fortuną Duesseldorf ma sześć „oczek” przewagi.

Sport.RIRM

drukuj