fot. PAP/EPA

Rafa Benitez oficjalnie trenerem Realu!

Rafael Benitez od nowego sezonu poprowadzi Real Madryt. Na stanowisku trenera zastąpił Carlo Ancelottiego. Były szkoleniowiec m.in. Valencii i Liverpoolu związał się z Królewskimi trzyletnią umową.


Ancelotti stracił posadę na ławce trenerskiej Realu po tym, jak w kończącym się sezonie 2014/2015 jego podopieczni nie wywalczyli żadnego trofeum. Mistrzostwa Hiszpanii pozbawiła ich FC Barcelona, a w Champions League w półfinale nieoczekiwanie obrońców tytułu wyeliminował włoski Juventus Turyn.

Po sześciu latach przerwy stery w ekipie Królewskich przejmuje Hiszpan. Od 2009 roku Real prowadziło trzech szkoleniowców: Manuel Pellegrini, Jose Mourinho i wcześniej wspomniany Carlo Ancelotii.

Swoje pierwsze trenerskie sukcesy Rafa Benitez świętował z CF Valencią, z którą w 2002 i 2004 roku wygrał Primera Division. Następnie pod jego wodzą FC Liverpool sięgnął po triumf w Champions League. Sukces ten powtórzył w 2013 roku, gdy w trakcie sezonu objął stery w Chelsea Londyn. Przez ostatnie dwa lata Benitez pracował we włoskim SSC Napoli.

Sport.RIRM

drukuj