fot. PAP/Leszek Szymański

Ekstraklasa. Coraz więcej klubów zabiega o Michała Karbownika

Coraz większe zainteresowanie wzbudza na rynku transferowym Michał Karbownik. Według „Przeglądu Sportowego”, po piłkarza Legii Warszawa zgłosili się tym razem działacze Club Brugge, PSV Eindhoven oraz Sportingu Lizbona.


Michał Karbownik przebojem wdarł się do podstawowego składu Legii Warszawa. Lewy obrońca to rewelacja bieżącego sezonu w PKO BP Ekstraklasie – wystąpił w 19 spotkaniach i zaliczył 6 asyst, zbierając zazwyczaj bardo dobre oceny za swoje występy. Nic zatem dziwnego, że o 19-latka pyta się coraz więcej zagranicznych klubów. I to tych z najmocniejszych lig w Europie.

Już wcześniej mówiło się o zainteresowaniu młodym piłkarzem przez dwa hiszpańskiego zespoły – Sevillę FC oraz Real Betis. Teraz do walki o Polaka – według „Przeglądu Sportowego” – włączyły się Club Brugge, PSV Eindhoven i Sporting Lizbona. Belgowie złożyli ponoć „Wojskowym” propozycję kupna Karbownika za 6 mln euro. Dwie pozostałe drużyny dały niewiele mniej (5 mln euro).

Legia wszystkie oferty konsekwentnie jednak odrzuca. Włodarze wicemistrza Polski liczą na dużo większy zarobek. Nawet oscylujący w granicach 10 mln euro, co byłoby rekordem transferowym ekstraklasy. Ten należy do Radosława Majeckiego, za którego AS Monaco zapłaciło 7 mln euro.

Przypomnijmy, że 19-letni obrońca ma kontrakt ważny ze swoim obecnym klubem do 30 czerwca 2021 roku.

Sport.RIRM

drukuj