Serie A. Icardi daje zwycięstwo Interowi

Inter Mediolan wygrał wyjazdowe spotkanie z Fiorentiną 2:1. Bohaterem gości był Mauro Icardi, który w 65 minucie zdobył zwycięską bramkę.

Mecz przebiegał w bardzo dobrym tempie. Inter raz po raz stwarzał zagrożenie pod bramką Neto, ale zawodnikom z miasta mody brakowało wykończenia. W 34 minucie miękką wrzutką w pole karne popisał się Guarin, a Palacio w końcu wykorzystał którąś z sytuacji. Po strzelonej bramce Inter oddał inicjatywę gospodarzom jednak wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie.

Po zmianie stron Fiorentina wrzuciła „drugi bieg” minutę po rozpoczęciu drugiej części spotkania bramkę wyrównującą zdobył Cuardado. Kolumbijczyk popisał się precyzyjnym strzałem zza pola karnego. Inter jednak nie dawał za wygraną. W 56 minucie na boisku w zamian za Diego Milito na boisku pojawił się inny Argentyńczyk Icardi. Zawodnik z numerem dziewiątym parę minut po wejściu na boisko wykorzystał podanie Nagatomo i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do końca meczu zostało niespełna 25 minut, a trener Violi dał wyraźny znak, że nie chce przegrać tego spotkania. W tym celu wprowadził na boisko byłą gwiazdę Bayernu Monachium Mario Gomeza. Niemiec nie potrafił jednak pomóc swoim kolegom mimo piłki meczowej w 94 minucie.

Inter wygrał mecz z Fiorentiną i zbliżył się do niej w tabeli na pięć punktów. W ekipie gospodarzy cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Rafał Wolski.