Sensacja na Etihad, City za burtą

Piłkarze Manchesteru City przegrali na własnym boisku z Newcastle 2:0 i odpadli z dalszej rywalizacji w Capital One Cup. Bramki dla przyjezdnych zdobywali Aarons i Sissoko.

Mecz od początku nie ułożył się dobrze dla zawodników Pellegriniego. Już w 6. minucie dali się zaskoczyć Aaronsowi, który wykorzystał fatalny błąd Kolarova do spółki z Fernandinho i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kolejny fatalny zbieg wydarzeń miał miejsce trzy minuty później, kiedy to kontuzjowany David Silva zszedł z boiska. Zastąpił go Samir Nasri, który nie wnosi w grę mistrzów Anglii tyle jakości, co El Magico. Zawodnicy w niebieskich koszulkach przeżywali dziś wyraźną niemoc w ataku. Próbowali Jovetić oraz Dzeko, ale z ich strzałów obronną ręką wychodzili przyjezdni. W 27. minucie przed utratą gola Sroki uratował słupek. Wynik 0:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron obraz sytuacji przypominał pierwszą odsłonę. Gra Manchesteru była rwana i nie podobna do tradycyjnej postawy mistrzów Anglii. Z ławki raz po raz podnosił się Pellegrini, próbując dokonywać jakiś roszad. Wszystko to było bezskuteczne, a chilijski szkoleniowiec nie potrafił tchnąć ducha walki w swoich piłkarzy. W 71. minucie na boisku zameldował się Sergio Aguero. Wydawało się, że Argentyńczyk będzie lekiem na wszelkie zło The Citizens. Nic podobnego jednak się nie stało, mało tego – cztery minuty po zameldowaniu się Kuna na murawie gospodarze stracili drugą bramkę. Biernie w odbiorze piłki zachował się Fernandinho. Sissoko wpadł w pole karne, minął bramkarza i pogrążył faworytów. Do końca spotkania nic się nie zmieniło. Sroki wyrzuciły obrońcę Pucharu Ligi Angielskiej z dalszej rywalizacji.

Manchester City- Newcastle 0:2
Rolando Aarons 6′, Moussa Sissoko 76′

Manchester: Caballero – Sagna, Demichelis, Mangala, Kolarov, Milner, Toure (59′ Navas), Fernandinho, Silva (9′ Nasri (71′ Aguero), Jovetić, Dzeko.

Newcastle: Elliot – Janmaat (65′ Sissoko), Coloccini, Dummett, Haidara, Taylor, Abeid, Colback, Obertan, Armstrong (65′ Riviere), Aarons (46′ Ameobi).