Primera Division. Czołówka nie zawodzi

Zarówno Atletico Madryt, jak również FC Barcelona wygrały swoje dzisiejsze spotkania w ramach 24. kolejki ligi hiszpańskiej. Oba zespoły cały czas okupują czołowe pozycje w ligowej tabeli.

Zespół ze stolicy Hiszpanii podejmował na własnym obiekcie drużynę Realu Valladolid. Podopieczni trenera Diego Simeone nie mają za sobą najlepszego okresu. W ostatnim czasie wyraźnie przegrali półfinał Pucharu Króla z lokalnym rywalem- Realem, jak również przegrali w lidze. Mieli więc wyjątkową motywację do zwycięstwa w tym spotkaniu.

Kibice na Vicente Calderon nie zdążyli dobrze się rozsiąść, a Atletico prowadziło już 2:0. Bramki już w 3. i 4. minucie zdobyli Raul Garcia i Diego Costa. Po tych dwóch szybkich ciosach Atletico mogło sobie pozwolić na uspokojenie gry. Trzeci gol dla gospodarzy padł już w drugiej części gry, w 73. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarza rywali strzałem głową pokonał Diego Godin.

Mecz bez historii obejrzeli widzowie na Camp Nou. Barcelona mierzyła się z Rayo Vallecano, rywalem niezbyt wymagającym. Już w drugiej minucie gry bramkę dla gospodarzy po solowej akcji zdobył Adriano. Kolejne trafienie w 36. minucie było autorstwa Leo Messiego. Wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza część spotkania, choć dodać należy, iż Katalończycy zmarnowali kilka świetnych sytuacji do podwyższenia rezultatu.

Barca dobiła przeciwnika w drugiej połowie. W 53. minucie na 3:0 podwyższył Sanchez. Czwartego gola dla gospodarzy zdobył Pedro 3 minuty później. Piątą bramkę dla swojego zespołu, a swoją drugą w tym meczu strzelił Messi. Rezultat spotkania ustalił Neymar w 89 minucie.

W tabeli Atletico oraz Barcelona mają tyle samo punktów- po 60, jednak liderem jest zespół z Katalonii. W następnej kolejce Atletico Madryt zmierzy się w Pampelunie z Osasuną, zaś zespół Gerardo Martino pojedzie do San Sebastian na spotkanie z Realem Sociedad.

Atletico Madryt- Real Valladolid 3:0 (2:0)
Bramki: Garcia (3.), Costa (4.), Godin (74.)
Składy:
Atletico: Courtois – Juanfran, Alderweireld, Godin, Insua – Koke (79. Sosa), Suarez, Gabi, Garcia (64. Diego) – Turan (75. Villa), Costa

Valladolid: Marino – Rukavina, Valiente, Mitrović, Pena – Rossi, Rubio – Larsson (72. Valdet), Perez, Ramos (46. Osorio) – Guerra (79. Manucho)

FC Barcelona- Rayo Vallecano 6:0 (2:0)
Bramki: Adriano (2.), Messi (36., 68.) Sanchez (53.), Pedro (56.), Neymar (89.)

Składy:
Barcelona: Valdes – Alves, Pique, Puyol (68. Mascherano), Adriano – Iniesta, Busquets, Fabregas – Pedro (62. Neymar), Messi (74. Tello), Sanchez

Rayo: Ruben – Mojica, Ze Castro, Niguez, Arbilla (42. Tito) – Baena, Trashorras – Falque, Rochina, Bueno (62. Viera) – Larrivey (73. Longo)