Premier League. Rollercoaster w meczu Chelsea

Liderująca od dłuższego czasu w Premier League Chelsea Londyn wygrała wyjazdowy mecz z Hull City 3:2.  Zwycięstwo The Blues nie przyszło jednak tak łatwo, jak mogłoby się wydawać.

Już po pierwszych dziewięciu minutach Hull potrzebowało ocucenia. Najpierw Eden Hazard sam skierował piłkę do bramki. Następnie podał ją do Cesca Fabregasa, ten dograł Diego Coscie i było 2:0.

Zimny prysznic podziałał motywująco na The Tigers, którzy tuż przed upływem półgodziny gry doprowadzili do remisu. W 26. minucie Ahmed El-Mohamadi zdobył kontaktowego gola dla gospodarzy, a chwilę później wyrównał Abel Hernandez. Drugie trafienie w całości obciąża konto Thibauta Courtoisa, który podał piłkę do zawodnika Hull.

W drugiej połowie wejście smoka zanotował Loic Remy. Francuski snajper 120 sekund po tym jak zmienił Diego Costę zanotował czwarte trafienie w tym sezonie. Chelsea była lepsza i przeważała w całym meczu, który ostatecznie zakończył się wynikiem promującym zespół Jose Mourinho.