fot. PAP/EPA

Serie A. Juventus Turyn sięgnie po Arkadiusza Milika?

Arkadiusz Milik trafi do Juventusu Turyn? Taki scenariusz wydaje się coraz bardziej realny. Według znanego włoskiego dziennikarza Carlo Alvino, porozumienie w tej sprawie zostało już nawet osiągnięte.


26-letni napastnik ma kontrakt z Napoli ważny do końca czerwca 2021 roku. Wiele wskazuje na to, że nie zostanie przedłużony i już podczas najbliższego okienka transferowego Arkadiusz Milik zmieni klub. O naszego rodaka zabiega – podobno – wiele renomowanych zespołów w Europie.

W prasie przewijały się choćby plotki o zainteresowaniu ze strony Atletico Madryt, Tottenhamu Hotspur czy AC Milan. Teraz do gry o wychowanka Rozwoju Katowice włączył się Juventus Turyn.

Mistrzowie Włoch chcą pozbyć się Gonzalo Higuaina i szukają napastnika na jego miejsce. Jak przekonuje Carlo Alvino, reprezentant Polski dogadał się już nawet ze „Starą Damą”.

– Zainteresowanie Milikiem ze strony Juventusu to prawda. On w zasadzie osiągnął już z nimi porozumienie, ale są pewne kwestie, które powodują, że nic nie jest jeszcze pewne. Aurelio De Laurentiis [właściciel Napoli – przyp. red.] nie chce łatwo sprzedać swojej gwiazdy i musi dojść do porozumienia pomiędzy klubami – zaznaczył na antenie Radia Kiss Kiss Carlo Alvino, który bardzo dobrze orientuje się w sprawach dotyczących zespołu spod Wezuwiusza.

Przypomnijmy, że Arkadiusz Milik trafił do Napoli latem 2016 roku z Ajaxu Amsterdam za ponad 30 mln euro. Przez cztery lata gry Polak zanotował 109 meczów w barwach „Azzurrich” na wszystkich klubowych frontach i strzelił w tym czasie 46 goli, z czego 36 w samej Serie A. Fachowy portal transfermarkt.de wycenia naszego snajpera na 32 mln euro.

Sport.RIRM

drukuj