Przed Euro 2016. Stabilny Lewandowski, dwa gole Milika

Do udanych piłkarski weekend mogą zaliczyć Polacy występujący w ligach zagranicznych. Robert Lewandowski zaliczył 22. trafienie w Bundeslidze, a wracający do składu Ajaksu Amsterdam Arkadiusz Milik zdobył dwa gole. Przypomniał o sobie także grający w Serie A Piotr Zieliński, który po raz kolejny w obecnym sezonie wpisał się na listę strzelców.

Niemcy Bundesliga

Bayern Munich vs SV Darmstadt 98Wciąż znakomitą formą imponuje Robert Lewandowski. Polski supersnajper ustrzelił tym razem SV Darmstadt. „Lewy“ rozegrał pełne 90 minut i zdobywając 22. bramkę wysunął się na pozycję samodzielnego lidera strzelców Bundesligi. Inny z naszych reprezentantów – Paweł Olkowski – zagrał całe spotkanie przeciwko Borussii Moenchengladbach. Defensor FC Koeln nie wyróżniał się na tle swojej drużyny, która przegrała 0:1. Konkurent Olkowskiego na pozycji prawego obrońcy w reprezentacji Polski Łukasz Piszczek rozegrał cały mecz w zwycięskim przez Borussię Dortmund pojedynku z Bayerem Leverkusen (1:0).

Artur Sobiech i jego Hannover ulegli na własnym stadionie Augsburgowi 0:1. Były zawodnik Ruch Chorzów spędził na boisku 90 minut i nie stworzył choćby minimalnego zagrożenia pod bramką ekipy z Bawarii. Między słupkami VfB Stuttgart solidny występ ponownie zaliczył Przemysław Tytoń. Polski golkiper, dzięki dobrym występom, zapewnił sobie pewne miejsce w bramce drużyny ze stolicy Badenii-Wirtembergii.

***

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut i gol w meczu z SV Darmstadt (3:1)

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut, wyjazdowe zwycięstwo 1:0 z Bayerem Leverkusen

Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart) – 90 minut, remis z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1

Artur Sobiech (Hannover 96) – 90 minut, porażka z Augsburgiem 0:1

Paweł Olkowski (1. FC Koeln) – 90 minut, żółta kartka, porażka z Borussią Moenchengladbach 0:1

Włochy Serie A

US Sassuolo vs Empoli FCAS Roma wygrała z US Palermo 5:0. W bramce Giallorossich świetnie radzi sobie Wojciech Szczęsny, który jest pewnym punktem drużyny Luciano Spallettiego. Kamil Glik zagrał solidny mecz z Carpi. Jego Torino jednak tylko bezbramkowo zremisowało z beniaminkiem rozgrywek. W drużynie Empoli dał o sobie przypomnieć Piotr Zieliński. Dobra forma Polaka stawia go w jasnym świetle w obliczu kolejnych powołań przez Adama Nawałkę. „Zielu“ zdobył gola na 1:0, ale jego drużyna ostatecznie przegrała z Sassuolo Calcio 2:3. Jakub Błaszczykowski przesiedział cały mecz z Atalantą Bergamo na ławce rezerwowych.

***

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut, wygrana US Palermo 5:0

Kamil Glik (Torino FC) – 90 minut, bezbramkowy remis z Carpi

Piotr Zieliński (Empoli FC) – całe spotkanie i gol, porażka z Sassuolo Calcio 2:3

Jakub Błaszczykowski (ACF Fiorentina) – pełne 90 minut z Atalantą Bergamo (3:2) przesiedział na ławce rezerwowych

Thiago Cionek (US Palermo) – cały mecz przeciwko AS Romie (0:5) oglądał z ławki rezerwowych

Pozostałe ligi

Arkadiusz Milik był ostatnio pod formą, a Frank de Boer przestał stawiać na Polaka. Na mecz z Excelsiorem desygnował jednak naszego reprezentanta do podstawowego składu, a ten odwdzięczył mu się dwiema bramkami. Pierwsza z nich to prawdziwe stadiony świata. Druga – to prawdziwy kunszt strzelecki Milika. Tym razem Kamil Grosicki nie błysnął w starciu Stade Rennais z SM Caen. Skrzydłowy wszedł w drugiej połowie spotkania na zaledwie 19 minut.

***

Kamil Grosicki (Stade Rennais) – 19 minut, porażka z SM Caen 0:1

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) – 90 minut i dwa gole przeciwko  SBV Excelsior (3:0)

Łukasz Szukała (Osmanlispor FK) – całe spotkanie z Mersin SK (3:1) na ławce rezerwowych