Primera Division. Remisy Realu i Atletico

Zarówno Real, jak i Atletico Madryt straciły w minionej kolejce punkty i powiększyły swoją stratę do liderującej Barcelony. Królewscy zremisowali na wyjeździe z Malagą 1:1. Podopieczni Diego Simeone także nie potrafili wygrać swojego spotkania. Ich domowe starcie z Villarrealem zakończyło się wynikiem 0:0.

Piłkarze Zinedine’a Zidane’a nie potrafili narzucić dzisiaj swojego stylu gry Maladze. Mecz rozpoczęli od nerwowych zagrań, a przez kolejny kwadrans mieli problemy z wyprowadzeniem piłki. W 17. minucie w sytuacji sam na sam z Carlosem Kamenim znalazł się Jese Rodriguez, ale wychowanek Realu uderzył prosto w bramkarza. Po drugiej stronie boiska „oko w oko” z Keylorem Navasem stanął Juan Pablo Anor, jednak jemu także zabrakło zimnej krwi. Chwilę później podobne okazje zmarnowali Ricardo Horota i ponownie Jese. Królewscy zdołali objąć prowadzenie w 33. minucie. Wówczas z rzutu wolnego dośrodkował Toni Kroos, a Kameniego głową pokonał Cristiano Ronaldo. CR7 miał szansę na podwyższenie prowadzenia, ale zmarnował jedenastkę podyktowaną przez arbitra.

MALAGA VS REAL MADRIDW drugiej odsłonie minimalnie przeważali gospodarze, którzy długo nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji podbramkowej. Swój cel osiągnęli w 66. minucie. Z lewej flanki na piąty metr dośrodkował Weligton, a piłkę w siatce umieścił Raul Albentos. W końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść mógł przechylić Real. James Rodriguez przymierzył z woleja, jednak uderzył prosto w golkipera gospodarzy.

Podopieczni Zinedine’a Zidane’a plasują się na 3. miejscu w ligowej tabeli. Strata Królewskich do liderujących Katalończyków wynosi już dziewięć oczek. W następnej kolejce zawodnicy ze stolicy zmierzą się w derbach Madrytu z Atletico.

***

Atletico Madrid vs Villarreal CFPunkty stracili także piłkarze Atletico, którzy bezbramkowo zremisowali przed własną publicznością z Villarrealem. Oba zespoły od początku grały pewnie w defensywie, co wpłynęło na ilość sytuacji strzeleckich. Kiedy już zawodnicy dochodzili do dobrych okazji, uderzali zbyt lekko lub niecelnie. Najlepszą okazję miał Angel Correa, ale wyśmienitą interwencją popisał się Alphonse Areola, który odbił futbolówkę nad poprzeczkę.

Aktualni wiceliderzy, dzięki remisowi Realu, utrzymali swoją pozycję. Los Colchoneros stracili jednak dystans do Barcelony. Po dwudziestu pięciu kolejkach są osiem punktów za Blaugraną.

***

Do treningów powrócił już Grzegorz Krychowiak, ale nie znalazł się jeszcze w kadrze Sevilli na mecz z Rayo Vallecano. Drużyna Polaka zremisowała 2:2 i nadal plasuje się na 5. pozycji z ośmioma oczkami straty do miejsca premiującego grą w eliminacjach Ligi Mistrzów.