Liga Mistrzów. Spotkanie Borussia – Legia bez warszawskich kibiców

Władze Legii Warszawa poinformowały o decyzji UEFA, która zdecydowała o nałożeniu zakazu wyjazdów zorganizowanej grupy kibiców stołecznego klubu na spotkania Champions League. Stanowisko Europejskiej Federacji oznacza, że mecz Borussia Dortmund – Legia Warszawa odbędzie się bez udziału zorganizowanej grupy kibiców ze stolicy Polski.


Mistrzowie Polski wydali na swojej stronie internetowej specjalny komunikat, w którym poinformowali o decyzji UEFA.

Legia Warszawa informuje, że w związku z toczącym się postępowaniem dyscyplinarnym związanym z incydentami przed meczem w Madrycie, Control Ethics and Disciplinary Board UEFA postanowiła do czasu zakończenia postępowania nałożyć na klub środek zapobiegawczy w postaci zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na mecze Ligi Mistrzów UEFA. Mając powyższe na uwadze informujemy, że na mecz Ligi Mistrzów UEFA przeciwko Borussii w Dortmundzie nie będzie zorganizowanego wyjazdu naszych kibiców – czytamy w oświadczeniu klubu.

Decyzja Europejskiej Federacji Piłkarskiej to pokłosie zachowania fanów Wojskowych w Madrycie. W stolicy Hiszpanii polscy kibice starli się z służbami porządkowymi, które zostały zmuszone do użycia amunicji gładkolufowej.

Sport.RIRM

drukuj