Ekstraklasa. Poznańskie drużyny ze zwycięstwami na inaugurację 3. kolejki

Piątkowe spotkania 3 kolejki piłkarskiej Ekstraklasy zakończyły się po myśli klubów z Poznania. Pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach odniosła Warta, która rozbiła w Łęcznej miejscowego Górnika 4:0. Komplet punktów dopisał sobie także Lech, który pokonał przed własną publicznością Cracovię 2:0.

Górnik w pierwszych dwóch spotkaniach sezonu 2021/2022 wywalczył jeden punkt. Na ten bilans złożył się remis z Cracovią oraz porażka z Zagłębiem Lubin. Teraz łęcznianie chcieli wywalczyć pierwsze ligowe zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Taki sam cel przyświecał Warcie, która w dwóch pierwszych kolejkach nie wygrała ani razu.

Goście z Poznania wyszli na prowadzenie w 17. minucie za sprawą Adama Zrelaka. Po wznowieniu stron Górnik otrzymał dwa sygnały ostrzegawcze. Najpierw w poprzeczkę trafił Mateusz Czyżycki, a chwilę później w dogodnej sytuacji pomylił się Zrelak. Więcej ostrzeżeń Zieloni już nie wysyłali. W 52. minucie na 2:0 podwyższył Milan Corryn. Ten sam zawodnik zdobył gola na 3:0. Piłkarze beniaminka mogli strzelić bramkę kontaktową, jednak mieli pecha – piłka trafiła w słupek i poprzeczkę bramki Warty. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce. Wynik spotkania na 4:0 dla poznaniaków ustalił Jan Grzesik.

Po zwycięstwie w Zabrzu ambicję zdobycia kolejnych trzech punktów mieli piłkarze Lecha. Kolejorz na własnym stadionie podejmował Cracovię, która w pierwszych dwóch spotkaniach wywalczyła punkt. Po niezłym początku Pasów, z czasem inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. W 18. minucie futbolówkę do siatki posłał Mikael Ishak, jednak sędzia nie uznał tego trafienia, odgwizdując spalonego u Alana Czerwińskiego, który dogrywał Szwedowi. Cracovii do przerwy udało się utrzymać czyste konto.

Lech znalazł sposób na defensywę rywala w 48. minucie. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Bartosz Salamon. Podopieczni Macieja Skorży poszli za ciosem i w 54. minucie podwyższyli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Jakub Kamiński, który wyróżnia się dobrą formą u na początku sezonu. Poznaniacy po trzech kolejkach mają w dorobku 7 punktów. Pasy wciąż muszą czekać na swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie.