Euro 2020. Niemcy w wielkim stylu wracają do gry

Reprezentacja Niemiec wraca do gry po porażce z Francją w pierwszym meczu grupy F (0:1). Podopieczni Joachima Loewa pewnie pokonali w Monachium Portugalię 4:2.

Mecz w stolicy Bawarii dobrze rozpoczęli mistrzowie Europy z 2016 roku. Portugalczycy po niespełna kwadransie gry ruszyli z kontratakiem. Po rzucie rożnym Cristiano Ronaldo skierował piłkę do Bernardo Silvy. Pomocnik przeniósł akcję do Diogo Joty. Ten wpadł w pole karne i „wyłożył” futbolówkę Cristiano Ronaldo do pustej bramki. Zawodnikowi Juventusu nie pozostało nic innego, jak wpisać się na listę strzelców.

W 35. minucie Robin Gosens wstrzelił piłkę na piąty metr w kierunku Kaia Havertza. Młodego pomocnika próbował zablokować Ruben Dias. Zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że umieścił piłkę we własnej bramce. Chwilę później Raphael Guerreiro zdobył drugie samobójcze trafienie w tym spotkaniu. Obrońca nieskutecznie przeciął próbę dogrania do Serga Gnabry’ego. Portugalia stała się tym samym pierwszą reprezentacją w historii mistrzostw Świata oraz mistrzostw Europy, która w jednym meczu straciła dwa gole samobójcze.

Podopieczni Joachima Loewa drugą połowę rozpoczęli w równie dobrym tempie, dzięki czemu nadal dominowali nad Portugalczykami. Przyniosło to efekt już w 51. minucie. Robin Gosens zagrał wzdłuż pola karnego do Kaia Havertza. Ten ubiegł obronę rywali i z bliskiej odległości podwyższył wynik spotkania na 3:1.

Po godzinie gry z prawej strony boiska zacentrował Joshua Kimmich. Dośrodkowanie minęło obrońców i trafiło wprost na głowę Gosensa. Zawodnik Atalanty pewnym strzałem pokonał Rui Patricio, potwierdzając swoją bardzo dobrą dyspozycję.

Portugalia odpowiedziała w 67. minucie. Raphael Guereiro wrzucił piłkę z rzutu wolnego. Cristiano Ronaldo dopadł do futbolówki i zagrał do Diogo Joty. Ten pewnie wykorzystał sytuację i ustalił wynik spotkania.

Podopieczni Fernando Santosa znaleźli się w niekorzystnym położeniu. W tabeli grupy F zajmują trzecią lokatę, a ostatni mecz rozgrywają z reprezentacją Francji. Niemcy z kolei zmierzą się w Monachium z Węgrami. Oba spotkania zostaną rozegranę w środę (23 czerwca) o godz. 21.00.