Euro 2020. Mecz walki w Budapeszcie. Węgry zremisowały z Francją

Niespodzianka w Budapeszcie. Reprezentacja Węgier zremisowała z faworyzowaną Francją 1:1. Gospodarze prowadzili z mistrzami świata po bramce Attili Fioli. Do wyrównania doprowadził z kolei Antoine Griezmann.

W pierwszej kolejce grupy F reprezentacja Węgier przegrała z Portugalią 0:3. Z kolei Francuzi pokonali Niemców 1:0. „Madziarzy” zdawali się jednak nie przejmować niepowodzeniem. Od początku spotkania wykazywali się niezwykłą ambicją i wolą walki. Dodatkowo podopiecznych Marco Rossiego niósł doping 55 tysięcy kibiców.

Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem walki. Później zawodnicy prowadzeni przez Didiera Deschampsa przejęli inicjatywę. Po nieco ponad kwadransie gry mogli prowadzić. Lucas Digne dośrodkował z narożnika boiska. Do główki wyskoczył niepilnowany Karim Benzema. Strzał napastnika z 10 metrów minął jednak słupek.

Zawodnik Realu Madryt w świetnej sytuacji znalazł się ponownie w 30. minucie spotkania. Kylian Mbappe zgrał piłkę na dwunasty metr. Dopadł do niej Karim Benzema, ale tym razem nieczysto trafił w futbolówkę i spudłował.

Węgrzy w pierwszej odsłonie odpowiedzieli raz, ale skutecznie. W doliczonym czasie gry Attila Fiola ruszył lewą stroną boiska. Wymienił podania z Rolandem Sallaiem i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Węgier pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Stadion oszalał.

Po zmianie stron nadal dominowali Francuzi. Sposób na obronę gospodarzy tuż po wejściu na boisko próbował znaleźć Ousmane Dembele. Skrzydłowy zwiódł dwóch defensorów i oddał mocny strzał, ale futbolówka spoczęła na słupku.

W 65. minucie Hugo Lloris posłał dalekie wybicie w kierunku napastników. Do piłki dopadł Kylian Mbappe, który powalczył z dwójką obrońców, znalazł się w polu karnym i podał płasko wzdłuż bramki. Sytuację próbował ratować Willi Orban, ale po jego interwencji futbolówka znalazła się pod nogami Antoine’a Griezmanna. Francuz z kilku metrów wpisał się na listę strzelców.

W bardzo dobrej sytuacji znalazł się jeszcze Mbappe. Zawodnik PSG otrzymał podanie od Oliviera Giroud i wpadł w „szesnastkę”. Oddał bardzo mocny strzał. Peter Gulacsi wykazał się jednak świetną interwencją i zablokował piłkę.

Ostatecznie mecz w Budapeszcie zakończył się remisem 1:1. Tym samym reprezentacja Węgier pozostaje niepokonana w meczach z Francją w finałach mistrzostw Europy. Teraz podopieczni Marco Rossiego zmierzą się z Niemcami. Z kolei rywalami Francuzów będą Portugalczycy. Oba mecze grupy F odbędą się w środę (23 czerwca) o godz. 21.00.