Serie A. Zwycięskie derby Torino, Glik i spółka pokonali Juventus

20 lat czekali kibice Torino na zwycięstwo swoich ulubieńców w starciu z Juventusem. Dziś w derbach Turynu drużyna Kamila Glika pokonała przed własną publicznością mistrzów Włoch 2:1. Na gola Andrei Pirlo odpowiedzieli Matteo Darmian i Fabio Quagliarella.

Już pierwsze minuty dzisiejszego widowiska pokazały, że gospodarze podeszli do spotkania niezwykle zmotywowani. Na akcję Alvaro Moraty odpowiedział Fabio Quagliarella, którego uderzenie we wspaniałym stylu zatrzymał Gianluigi Buffon. Swoją wysoką wartość chwilę później potwierdził Kamil Glik. Kapitan miejscowych ofiarnym wślizgiem zatrzymał szarżującego Alessandro Matriego.

W 34. minucie po błędzie Alessandro Gazziego piłkę przejął Matri, a zawodnik miejscowych musiał ratować się faulem. Świetną okazję do zdobycia gola wykorzystał Andrea Pirlo, który technicznym uderzeniem pokonał Daniele Padelliego. Torino nie zamierzało odpuszczać, czego efekty zobaczyliśmy jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Po podaniu Quagliarelli do siatki wychodzącego z bramki Buffona trafił Matteo Darmian.

Po zmianie stron bliski szczęścia ponownie był Pirlo, jednak jego próba z rzutu wolnego odbiła się od słupka. Odpowiedź gospodarzy była nokautująca. Akcję Darmiana z Maxi Lopezem wykończył Fabio Quagliarella, dając swojej drużynie upragnione prowadzenie.

Mimo wejścia na murawę Carlosa Teveza mistrzowie Włoch nie potrafili po raz drugi pokonać Padelliego. Centymetry obok słupka główkował Stefano Sturaro, którego kilka chwil później o istny ból głowy przyprawił golkiper miejscowych. W 82. minucie zadrżały serca kibiców obu drużyn. Najpierw do siatki trafił Josef Martinez. Sędzia nie uznał gola, dopatrując się spalonego. W odpowiedzi futbolówka odbiła się od słupka bramki Padelliego po dośrodkowaniu jednego z piłkarzy gości.

Torino broniło się bardzo umiejętnie i nie pozwoliło mistrzom Włoch na wyrównującą bramkę. Juventus przegrał po raz trzeci w tym sezonie, wcześniej uznając wyższość Genoi i ostatniej w tabeli AC Parmy. Stara Dama w dalszym ciągu pewnie zmierza po obronę mistrzowskiego tytułu. Nad drugim w tabeli Lazio Bianconeri mają 14 punktów przewagi.