fot. PAP/Andrzej Grygiel

Ekstraklasa. Mirosław Smyła zwolniony z funkcji trenera Korony. Nowym szkoleniowcem – Maciej Bartoszek

Rozgrywki polskiej Ekstraklasy charakteryzują się tym, że gdy zespół gra słabo i gdy brakuje punktów w tabeli – konsekwencje tego stanu rzeczy nie dotykają piłkarzy, a trenerów. Nie inaczej stało się w Kielcach – ze stanowiska trenera tamtejszej Korony zwolniono Mirosława Smyłę. Zastąpi go Maciej Bartoszek, który prowadził już złocisto-krwistych w latach 2016-17.


Mirosław Smyła został trenerem Korony we wrześniu 2019 roku. Poprowadził drużynę w 18 meczach. Bilans Smyły jako opiekuna złocisto-krwistych to 5 zwycięstw, 3 remisy i 10 porażek. Pod wodzą tego szkoleniowca kielczanie spisywali się jednak słabo – po 25 kolejkach bieżącego sezonu Ekstraklasy zajmują dopiero 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów, strzelając tylko 14 goli. Stąd decyzja sterników Korony o zwolnieniu Smyły.

Nowym trenerem złocisto-krwistych ogłoszono Macieja Bartoszka. Szkoleniowiec ten miał już okazję pracować w stolicy woj. świętokrzyskiego od listopada 2016 do czerwca 2017 roku. Doprowadził wówczas złocisto-krwistych do zajęcia piątej pozycji w Ekstraklasie. Mimo to nie przedłużono z nim kontraktu, decydując się na zatrudnienie Gino Lettieriego.

Po zakończeniu pracy w Kielcach Bartoszek prowadził Bruk-Bet Termalikę Nieciecza oraz Chojniaczankę. W Chojnicach pracował do czerwca 2019 roku. Od tego czasu pozostawał bez zatrudnienia.

Włodarze Korony postawili nowemu szkoleniowcowi ambitny cel – utrzymania zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Obecnie złocisto-krwiści do bezpiecznej lokaty w tabeli tracą siedem punktów.

Sport.RIRM

 

drukuj