fot. PAP/Leszek Szymański

Piłka nożna. Wiemy, co z meczami reprezentacji Polski w Lidze Narodów

Komitet Wykonawczy UEFA podjął decyzję odnośnie nowego terminarza meczów reprezentacji narodowych w Lidze Narodów. Do drugiej edycji tych rozgrywek kadra Jerzego Brzęczka przystąpi w pierwszych dniach września.


Podczas środowego spotkania UEFA za pośrednictwem wideokonferencji podjęto szereg decyzji w sprawie kalendarza jesiennych meczów drużyn narodowych. Wiemy już, że inauguracja drugiej edycji Ligi Narodów będzie miała miejsce od 3 do 5 września.

Kolejne spotkania natomiast przewidziano w następujących dniach: 6-8 września, 10-11 października, 13-14 października, 14-15 listopada i 17-18 listopada. Biało-czerwoni w dywizji A zagrają w grupie z Holandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną. Co ważne, na 7-8 października i 11-12 listopada zaplanowane są również mecze towarzyskie.

Wyniki uzyskane w Lidze Narodów będą miały istotne znaczenie przy przydzielaniu zespołów do koszyków w kontekście eliminacji mistrzostw świata w Katarze, które odbędą się w listopadzie i grudniu 2022 roku. Na najbliższym mundialu weźmie udział 15 ekip ze Starego Kontynentu.

Zatwierdzono także dokładny termin przyszłorocznych mistrzostw Europy. Turniej zostanie rozegrany od 11 czerwca do 11 lipca. Polacy zmierzą się najpierw ze zwycięzcą baraży B (14 czerwca w Dublinie, godz. 18:00), następnie z Hiszpanią (19 czerwca w Bilbao, godz. 21:00), a na zakończenie zmagań grupowych ze Szwecją (23 czerwca w Dublinie, godz. 18:00).

Sport.RIRM

drukuj