fot. PAP/EPA

Piłka nożna. UEFA zadecydowała ws. europejskich pucharów

Wiemy już, w jaki sposób zostanie dokończona tegoroczna edycja Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Ostateczne decyzje w tej sprawie podjęła UEFA podczas środowej wideokonferencji. 


Decyzją Komitetu Wykonawczego UEFA rozgrywki Ligi Mistrzów od ćwierćfinału przybiorą format mini-turnieju. Osiem najlepszych drużyn uda się do Lizbony, gdzie w dniach 12-23 sierpnia odbędą się kluczowe mecze. Co ważne – o awansie decydować będzie jedno spotkanie między zespołami. Nie wiadomo jeszcze, jak zostaną rozegrane rewanżowe starcia 1/8 finału.

Na podobny krok zdecydowano się w przypadku Ligi Europy. Najważniejsze mecze ubogiej krewnej Champions League będą miały miejsce w czterech niemieckich miastach – Duisburgu, Duesseldorfie, Gelsenkirchen oraz Kolonii. W tym ostatnim dojdzie do finału. Wszystkie spotkania zaplanowano w terminie 10-21 sierpnia. Na razie rywalizację wstrzymano na etapie 1/8 finału, jednak dotąd odbyło się tylko sześć z ośmiu pierwszych pojedynków.

UEFA postanowiła również, że finały Ligi Mistrzów w Stambule i Ligi Europy w Gdańsku przesunięto na 2021 rok. Z kolei starcie o Superpuchar Europy zostanie rozegrane 24 września w Budapeszcie, a nie w Porto. Kobieca LM natomiast będzie dokończona w dniach 21-30 sierpnia w Bilbao i San Sebastian.

Sport.RIRM

drukuj