Ekstraklasa. Podział punktów w Lubinie na początek 18. kolejki

Remisem 2:2 zakończyło się starcie Zagłębia Lubin z Piastem Gliwice na inaugurację 18. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gole dla gospodarzy zdobyli Łukasz Poręba oraz Damjan Bohar. Goście odpowiedzieli trafieniami Jakuba Czerwińskiego i Piotra Parzyszka.

Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł Piast. W 35. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasz Jodłowiec potężnie „główkował”, Dominik Hładun obronił jego strzał, ale wobec dobitki Jakuba Czerwińskiego z kilku metrów był już bezradny.

Zagłębie odpowiedziało chwilę później. W roli główne wystąpił Łukasz Poręba, który kapitalnym uderzeniem zza pola karnego posłał piłkę prosto w „okienko” bramki niemającego żadnych szans w tej sytuacji Frantiska Placha.

Siedem minut po przerwie podopieczni trenera Bena van Daela poszli za ciosem. Bartłomiej Pawłowski prostopadłym podaniem uruchomił wychodzącego na wolną przestrzeń Damjana Bohara, a Słoweniec nie miał żadnych problemów z pokonaniem golkipera gości.

Ostanie słowo należało do ekipy Waldemara Fornalika. W 71. minucie wynik meczu ustalił Piotr Parzyszek, który wykorzystał centrę Aleksandra Jagiełło i przy biernej postawie obrońców uderzeniem głową pewnie skierował futbolówkę do siatki.

Podział punktów sprawił, że oba zespoły – przynajmniej do soboty – pozostaną na swoich pozycjach w ligowej tabeli. Zagłębie zachowało dziesiąte, a Piast czwarte miejsce w stawce.