Ekstraklasa. Śląsk gromi bezradną Arkę

W meczu otwierającym 35. kolejkę Lotto Ekstraklasy piłkarze Śląska Wrocław rozbili przed własną publicznością Arkę Gdynia aż 4:1. Po kolejnej ligowej porażce sytuacja tegorocznego triumfatora Pucharu Polski staje się coraz trudniejsza.

Początek spotkania wcale jednak nie wskazywał na łatwą wygraną gospodarzy. Od 15. minuty na prowadzeniu byli bowiem piłkarze z Gdyni. Po długim wyrzucie piłki z autu najlepiej w polu karnym rywali zachował się Dawid Sołdecki, który uderzeniem głową zaskoczył bezradnie interweniującego Mariusza Pawełka.

Odpowiedź ze strony zespołu Jana Urbana nadeszła w 34. minucie. Wówczas w ogromnym zamieszaniu w „szesnastce” gości zimną krew zachował Mariusz Pawelec, umieszczając futbolówkę w bramce Pavelsa Steinborsa. Będący na fali Śląsk poszedł za ciosem, w efekcie czego jeszcze przed przerwą dwukrotnie zmusił do kapitulacji golkipera Arki. Najpierw na listę strzelców wpisał się Robert Pich, zachowując zimną krew w sytuacji sam na sam z Łotyszem, a następnie Kamil Biliński wykorzystał fatalny błąd Krzysztofa Sobieraja i pewnym uderzeniem z kilku metrów dopełnił formalności.

To było kilka minut, które wstrząsnęło drużyną Leszka Ojrzyńskiego. Przyjezdni próbowali jednak nie zrazić się takim obrotem spraw i wraz z nadejściem drugiej połowy ruszyli do zdecydowanych ataków. Bliscy zdobycia gola byli zwłaszcza Sobieraj oraz Rafał Siemaszko. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na żółto-niebieskich w 60. minucie gry, kiedy to Ryota Morioka zagrał prostopadle do Mario Engelsa, a ten strzałem w kierunku lewego słupka nie dał szans Pavelsowi Steinbersowi.

W tym momencie losy meczu zostały praktycznie rozstrzygnięte. Gospodarze do ostatniego gwizdka sędziego kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, nie pozwalając gościom na stworzenie większego zagrożenia w obrębie własnego pola karnego. Ostatecznie podopieczni Jana Urbana zasłużenie triumfowali 4:1.

Dzięki wygranej Śląsk awansował na dwunastą lokatę w ligowej tabeli i ma trzy oczka przewagi nad strefą spadkową. W coraz trudniejszym położeniu znajduje się natomiast Arka. Piłkarze Leszka Ojrzyńskiego zajmują piętnastą pozycję, a do bezpiecznego miejsca tracą punkt.