Skorżę czeka dużo pracy- Lech zremisował z Cracovią

Lech Poznań po raz trzeci z rzędu nie potrafił wygrać meczu w polskiej ekstraklasie. Tym razem Kolejorz podzielił się punktami z Cracovią, remisując 1:1. Od jutra nowym trenerem zespołu oficjalnie zostanie Maciej Skorża. Jak na dłoni widać, że będzie musiał zmienić bardzo wiele w grze poznaniaków.

Od kilkunastu dni zespół z Poznania prowadził tymczasowy trener Krzysztof Chrobak. Od dnia 1 września za wyniki drużyny odpowiedzialny będzie Maciej Skorża. Władze klubu liczą, iż pod wodzą tego szkoleniowca Lech w końcu osiągnie zadowalający wynik w europejskich pucharach- czyli awans do fazy grupowej Ligi Europy. Na dzień dobry nowy opiekun lechitów stracił najlepszego strzelca ekipy- Łukasza Teodorczyka- który przeniósł się do Dynama Kijów. W Cracovii póki co trenerowi Robertowi Podolińskiemu nie grozi dymisja. Pasy wygrały co prawda w tym sezonie tylko jeden mecz- w 4. kolejce ze słabiutką Koroną Kielce, ale właściciel klubu Janusz Filipiak postanowił dać duży kredyt zaufania szkoleniowcowi.

Lepiej w spotkanie weszli zawodnicy Lecha. Już w 3. minucie na strzał zdecydował się Jevtić, ale nie trafił w bramkę. Ten sam zawodnik próbował raz jeszcze zaskoczyć golkipera gości, jednak bez powodzenia. To, co nie udało się gospodarzom, wyszło gościom. W 22. minucie po dobrej indywidualnej akcji do siatki Kolejorza trafił Budziński. Poznaniacy nie zamierzali składać broni i w 34. minucie po kontrataku na bramkę Pilarza strzelał Pawłowski, jednak bramkarz przyjezdnych nie dał się zaskoczyć. W ostatnich sekundach pierwszej połowy w poprzeczkę bramki Pasów trafił Lovrencsics.

Lechici zaskoczyli rywali już na samym początku drugiej części gry. Ubiparip dograł do Hamalainena, a ten z zimną krwią pokonał Pilarza. Reprezentant Finlandii miał kolejną sytuację chwilę później, jednak tym razem lepszy był bramkarz Cracovii. W kolejnych minutach oglądaliśmy kolejne próby zdobycia gola z obu stron. Mateusz Żytko, Dawid Nowak, Deleu a także Dariusz Formella i Barry Douglas szukali zwycięskiego trafienia dla swoich drużyn, jednak ich starania nie przyniosły efektu bramkowego. Mecz zakończył się więc remisem 1:1.

Po tym spotkaniu Lech ma w dorobku 10 punktów i zajmuje 9. miejsce w tabeli. Cracovia z 5 punktami znajduje się tuż nad strefą spadkową- na 14. pozycji.

Lech Poznań – Cracovia 1:1 (0:1)

Bramki: Hamalainen 46′- Budziński 22′

Składy:

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski – Tomasz Kędziora, Maciej Wilusz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez (40′ Barry Douglas) – Karol Linetty, Darko Jevtić – Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen (81′ Dariusz Formella), Szymon Pawłowski (68′ Dawid Kownacki) – Vojo Ubiparip.

Cracovia: Krzysztof Pilarz – Bartosz Rymaniak, Mateusz Żytko, Adam Marciniak, – Deleu, Miroslav Covilo (68′ Paweł Jaroszyński), Boubacar Dialiba (86′ Dariusz Zjawiński), Mateusz Cetnarski, Damian Dąbrowski, Marcin Budziński – Dawid Nowak (81′ Łukasz Zejdler).

Żółte kartki: Kędziora, Linetty (Lech) oraz Covilo (Cracovia).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)